Державна податкова служба посилює співпрацю з банками, щоб мати можливість оперативно виявляти "ризикові" операції. В випадку проведення великих або нетипових операцій банки повінні повідомляти про це в податкову, повідомляє Телеграф.

Податкова служба, фото із вільних джерел
Податкова служба, фото із вільних джерел

За словами Дмитра Слободянюка, адвоката та керівника практики захисту інтелектуальної власності, в податкової також є право отримувати інформацію щодо конкретних осіб (за запитом), хоча без рішення суду вона не має прямого масового доступу до банківських рахунків громадян.

Фіскальна служба звертає увагу, якщо на карткові рахунки систематично заходять значні суми від різних фізичних осіб, особливо якщо це не якісь офіційні доходи (пенсія, зарплата тощо).

Адвокат наголошує: "Можуть розцінювати такі надходження як доходи від підприємницької діяльності без реєстрації ФОП або інші доходи, що підлягають оподаткуванню".

Популярні новини зараз
Куб газу здорожчав майже на 5 грн: українців шокували новою ціною Борг спишуть з картки без вашого відома: іноді навіть без суду Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів
Показати ще

Напрями роботи фіскальних служб

За словами юриста, податківці працють в трьох напрямках:

  1. При великих покупках можуть запитувати про джерела надходження коштів. Нотаріуси або банки в разі покупки дорогого майна можуть вимагати надати підтвердженя походження коштів. Якщо ж в них з'являються сумніви, дані передаються до податкової.
  2. Податківці проводять моніторінг на різноманітних платформах на кшалт ОЛХ, "Інстаграм", "Фейсбук", де фізичні особи пропонують товари або послуги (такі як репетиторство, продаж речей, перукарські послуги тощо). Якщо будуть виявлені ознаки систематичної підприємницької діяльності, особу можуть викликати для надання пояснень або надіслати вимогу надати пояснення щодо джерел доходу.
  3. Контроль за валютними операціями та іноземними доходами. Наразі багато українців переміщається за кордон або повертається до України, бізнес релокується, що викликає підвищену зацікавленість податківців.

    Валюта. Фото: скрін youtube
    Валюта. Фото: скрін youtube

Раніше портал Знай писав Мобільний зв'язок без грошей і блокувань: кому дозволили користуватись безкоштовно та як це працює.

Також портал інформував Коливання на ринку валют: що краще купувати – долари чи євро.

Крім того, ми повідомляли Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК.