Німеччина хоче змінити правила для українських біженців, які прибудуть після 1 квітня 2025 року.

Їм можуть урізати соціальні виплати й скасувати доступ до медичного страхування, пише Deutsche Welle.

Новоприбулі отримуватимуть не 563 євро, як німці чи ті, хто прибув раніше, а 441 євро - це мінімальна допомога для прохачів притулку. Також їм більше не оплачуватимуть медстраховку, яка раніше прирівнювала українців до громадян Німеччини.

Біженці в Німеччині. Фото: Главком
Біженці в Німеччині. Фото: Главком

Цю ініціативу підтвердили у Федеральному міністерстві праці та соцполітики. Щоб вона запрацювала, потрібне схвалення Бундестагу, а на це ще піде час.

Популярні новини зараз
Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

Уряд уперше поділяє українців за датою прибуття. Ті, хто приїхав до 1 квітня, залишаються під чинною системою захисту. Нові правила нібито мають знизити тиск на бюджет і стримати приплив біженців. Але в громадах хвилюються, що все ляже на них - нові обов’язки, адміністративне навантаження, судові позови.

"Реалізація змін заднім числом потребує значних процедурних змін і збільшить адміністративне навантаження" - заявили в Німецькому союзі міст і громад.

Є ризики втрати житла, адже дотації можуть скасувати. А ще - проблеми з доступом до медицини й затримки самих виплат.

Гроші євро. Фото: скрін Youtube
Гроші євро. Фото: скрін Youtube

Юрист Томас Франц зазначив, що ті, кому вже призначили допомогу на рік, можуть бути спокійні - діє принцип довіри до держави, і виплати залишаться.

Політики сперечаються. В опозиції (наприклад, депутат Тімон Дзеніус) вважають ідею небезпечною, адже це створить хаос, спричинить бюрократію і спантеличить як біженців, так і співробітників служб.

Раніше ми повідомляли, біженців змусять відпрацювати допомогу: в Європі запровадили нові правила - кого поженуть на роботу.

Як отримати соціальне житло українським біженцям у країнах Європи - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українським біженцям платять щедре забезпечення: які країни пропонують найбільше?