Міністерство розвитку громад та територій України ініціює оновлення правил розподілу спожитих комунальних послуг. Зокрема, мова йде про зміни до Методики, за якою сьогодні розраховують обсяги тепла, води та інших ресурсів для мешканців багатоквартирних будинків. Проєкт нововведень представлять на публічне обговорення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пояснили у відомстві, чинна Методика виявилася недостатньо ефективною. Вона не враховує особливості будівель, є складною у розумінні та містить низку технічних прогалин. Через це мешканці часто не можуть перевірити справедливість нарахованих сум, а власники офісів або магазинів у житлових будинках скаржаться на завищені платежі.
Серед основних змін, які пропонує Мінрегіон — можливість враховувати енергоефективність конкретного приміщення. Наприклад, власники нежитлових площ зможуть провести енергетичний аудит і зменшити обсяги тепла, які їм нараховуються. Це дозволить уникати переплат і стимулюватиме до енергозбереження.
Окрема увага — прозорості даних. Відтепер співвласники повинні будуть передавати актуальну інформацію про площі приміщень, стан будівлі та інші технічні параметри. Якщо ж таких даних немає, компанія, яка надає послуги, матиме право самостійно провести обстеження та оновити відомості.
Ще одне нововведення стосується мешканців квартир. Вони зможуть самостійно вирішувати, як розподіляти витрати на загальнобудинкові потреби. Це стосується як тепла, так і водопостачання — і холодного, і гарячого. З’явиться також варіант вибору принципу нарахування небалансів по воді.
Попри критику чинної Методики, повністю скасовувати її не будуть. У міністерстві наголошують: це може призвести до правового вакууму у сфері комунальних розрахунків. Натомість запропоновано шлях поступового оновлення, з урахуванням побажань мешканців і можливостей обслуговуючих компаній.
Нагадаємо, комуналка може подорожчати щонайменше вдвічі: вже обговорюються нові тарифи
Раніше ми розповідали, що платіжки з новими цифрами: деяким українцям перерахують вартість комуналки.
Також наш портал інформував, право, про яке мало хто згадує: як оскаржити підвищення тарифів на комуналку.
Крім того, ми писали, закон дає таке право: коли українці можуть частково не платити за комуналку