Попри вже здійснене підвищення цін на електроенергію, тарифи на комунальні послуги в Україні залишаються нижчими за ринковий рівень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Меморандумі з МВФ йдеться про необхідність їхнього подальшого зростання щонайменше вдвічі для відновлення економічної стабільності у сфері енергетики.
Як зазначається у документі, тарифи на електроенергію покривають лише половину ринкової вартості, а ціни на газ – приблизно 50% реальних витрат.
МВФ закликає Україну розробити післявоєнний план, який передбачає повну окупність комунальних витрат, прозору методику формування тарифів та обов'язковий соціальний захист для незахищених верств населення.
Зокрема, буде вдосконалено механізм субсидій — для більш точного визначення домогосподарств, які дійсно потребують допомоги. Паралельно очікується, що підвищення тарифів стимулюватиме енергоефективність та конкуренцію на ринку.
Думка експерта
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко на своїй сторінці у Facebook заявив, що підвищення тарифів не обмежиться електроенергією та газом.
Якщо вартість енергоресурсів зросте, це потягне за собою ланцюжок подорожчань, зокрема централізованого опалення, гарячої води та послуг водоканалів.
"Фактично нас очікує підвищення комунальної платіжки щонайменше вдвічі, враховуючи постійне зменшення субсидій, сплачувати за комуналку українцям буде ще набагато складніше", - написав експерт.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, платіжки з новими цифрами: деяким українцям перерахують вартість комуналки.
Також наш портал інформував, право, про яке мало хто згадує: як оскаржити підвищення тарифів на комуналку.
Крім того, ми писали, закон дає таке право: коли українці можуть частково не платити за комуналку.