У 2025 році в Україні очікується добрий урожай зернових, однак на ціну хліба можуть вплинути не лише погодні умови, а й інші чинники.

За словами генерального директора ВГО "Українська аграрна конфедерація" Павла Коваля, якщо урожай пшениці буде на достатньому рівні, ціни на хліб із борошна практично не зміняться. Водночас підкреслюється, що важливу роль відіграють й інші елементи структури витрат.

Хліб, супермаркет, фото: Знай.ua
Хліб, супермаркет, фото: Знай.ua

Зокрема, зазначається, що в міжсезоння, коли вже зрозуміло, якими будуть обсяги зібраного врожаю та наявні запаси продовольчої пшениці, ціни на хліб та макаронні вироби мають тенденцію до зростання. Щомісячне підвищення може перевищувати 1%.

Популярні новини зараз
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Показати ще

Павло Коваль зазначив, що окрім вартості зерна, на ціну хлібобулочних виробів впливають також інші статті витрат, зокрема витрати на енергоресурси, транспортування, упаковку, зарплати працівників та інші супутні витрати.

Ціни на хліб, скріншот: YouTube
Ціни на хліб, скріншот: YouTube

На сьогодні остаточні прогнози щодо ціни на хліб у 2025 році будуть залежати від фактичних результатів збору врожаю, темпів інфляції, витрат виробників та загальної економічної ситуації в країні.

Експерти також відзначають, що хліб залишається соціально значущим продуктом, тому вартість цієї категорії товарів завжди перебуває в полі зору як виробників, так і споживачів.

У 2024 році хліб в Україні дорожчав переважно поступово. Така ж тенденція очікується й у 2025 році, з можливим прискоренням темпів зростання у випадку несприятливих факторів.

Нагадаємо, ціни знизяться, але не відразу: експерт розкрив, які продукти подешевшають ще до початку осені

Раніше ми розповідали, що іноземний сир витісняє український: чи стане вітчизняний продукт делікатесом

Також, ціни "крадуть" апетит: у супермаркетах дорожчають макарони, вершкове масло та курятина