У 2025 році мешканці багатоквартирних будинків в Україні можуть отримати нову платіжку, яка не пов’язана зі споживанням блакитного палива. Йдеться про рахунок за технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Таке обслуговування є обов’язковим і передбачене чинними нормативами Міністерства енергетики України.

За інформацією Київської філії компанії «Газмережі», платіжка надсилається після того, як фахівці газорозподільної компанії провели перевірку у відповідному будинку. Рахунок є одноразовим і оформлюється на весь обсяг робіт, які проводилися в межах профілактики газових систем.

Квитанція за газ. Фото: my.ua
Квитанція за газ. Фото: my.ua

У платіжці зазначена сума за перевірку трубопроводів, діагностику з’єднань, виявлення та усунення витоків газу, а також оновлення елементів арматури, якщо це було необхідно. Компанія підкреслює, що послуга не є додатковою, а входить до системи забезпечення безпеки житлових будинків.

За результатами проведених перевірок у понад тисячі багатоповерхівках у 2025 році, у кожному будинку виявлялися щонайменше десять витоків газу. У зв’язку з цим технічне обслуговування визначено як важливий профілактичний захід.

Популярні новини зараз
Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити Виїхав з людиною з інвалідністю, а повернувся сам: що загрожує чоловікам на кордоні
Показати ще

Оплатити рахунок за обслуговування можна кількома способами. Зокрема, через сервіси онлайн-банкінгу, наприклад, «Приват24», а також у відділеннях банків або «Укрпошти». Для зручності на платіжках додається QR-код, за яким також можна здійснити оплату. Крім того, у квитанціях вказані банківські реквізити, які можна використати для оплати в обраному банку.

Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube
Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube

Компанія «Газмережі» наголошує, що технічне обслуговування проводиться відповідно до затверджених графіків — приблизно раз на три-п’ять років, залежно від технічного стану об’єкта. Такі перевірки здійснюються по всій території України, а не лише у столиці.

Відповідно до чинного законодавства, технічне обслуговування газових систем є обов’язковим. Вартість таких робіт покладається на мешканців будинку, адже саме вони є співвласниками внутрішньобудинкових мереж. Відмова від сплати може створити юридичні та технічні ускладнення для всієї будівлі.

Нагадаємо, каятися пізно: комунальники приготували боржникам болісний "сюрприз"

Раніше ми розповідали, що столична влада кладе плитку, поки кияни самостійно відновлюють будинок, зруйнований ракетою

Також, втомились платити за повітря: в Україні закликали змінити методику розподілу комунальних послуг