Працювати в спеку – це справжнє випробування. Але не всі знають, що є нормативи щодо обмеженням в роботі при високій температурі повітря.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Так, на робочому місці, де працівник проводить більше, ніж половину свого робочого часу, або як мінімум дві години поспіль, має бути не більше +28 °C, повідомляє портал Business UA.
Якщо виникає потреба виконувати роботи на відкритих майданчиках, тобто просто неба, робочій день не має тривати більше 4-5 годин за зміну.
Слідкувати за тривалістю перерв працівників мають роботодавці. Такі перерви не можуть тривати менше, ніж 10 % робочого часу на кожні 2 °C перевищення.
Якщо виникає необхідність працювати при температурі повітря більше +35 °C, робочий час має тривати 15-20 хвилин з перервами як мінімум на 10 хвилин. Перерву працівники мають проводити в приміщеннях з температурою не нижче +25 °C. Такі обмеження існують для профілактики серцевих нападів та інших проблем зі здоров’ям через різкі стрибки температур.
Якщо робітники використовують спецодяг, здатний захистити від теплового випромінювання, їх робоча зміна має тривати 4-5 годин (вважається, що це допустиме навантаження). Якщо ж захисного одягу немає, працювати можна всього 1,5-2 години.
Робота при температурі повітря більше ніж +37 °C вважається небезпечною, тому роботодавцям належить переглянути графік. Вони мають право перенести робочі години на ранок або вечір, коли повітря стане прохолодніше.
Раніше портал Знай писав Це може бути інфаркт: кардіолог пояснив, як розпізнати загрозливий стан при нетипових симптомах.
Крім того, портал повідомляв На море без росіян: які країни краще обрати для відпустки.
Крім того, ми інформували Усі витрачені гроші повернуть: українці отримають компенсацію за неякісний газ.