Українських пенсіонерів знову намагаються обдурити. Під приводом перерахунку пенсій за 2016–2018 роки шахраї телефонують нібито від Пенсійного фонду.

Вони переконливо називають ім’я, адресу, навіть колишнє місце роботи, й просять пройти "перереєстрацію" телефоном. Але насправді це схема для крадіжки з банківської картки, пише На пенсії.

Спочатку шахраї самі називають кілька цифр картки, щоб втертися в довіру, а потім просять сказати решту номеру, CVV-код, термін дії та код із SMS. Якщо ви це зробите – ваші гроші зникнуть безслідно. Кіберполіція наголошує, що справжні працівники Пенсійного фонду ніколи не проводять ідентифікацію телефоном, а ваші банківські дані мають залишатися тільки у вас.

Пенсіонерка з телефоном в руках
Пенсіонерка з телефоном в руках

Також пенсіонерів ошукують на ринках. Один із розповсюджених трюків – неправильне розміщення вагів. Якщо ваги стоять під кутом, покупець не побачить точну вагу. Ще один момент – не встановлений нуль на циферблаті. Це дозволяє "накидати" ваги, і ви платите більше. Перед покупкою перевірте, як стоять ваги, і чи справді вони "обнулились".

Популярні новини зараз
Ваш зоряний час настав: вперше за 84 роки доля готує грандіозний поворот цьому знаку Зодіака Не сплатити ні за світло, ні за газ: ПриватБанк блокує комунальні платежі Важливе нововведення з 1 серпня: стосується всіх, у кого є банківські картки ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити
Показати ще

Ще одна хитрість – балакучість. Якщо продавець постійно відволікає розмовами, особливо коли ви купуєте кілька товарів, легко заплутатися у цінах. Краще все фіксувати або записувати, аби не втратити 50 гривень чи 100 гривень, які просто "розтануть" у процесі.

Людина тримає гроші в руках
Людина тримає гроші в руках

Пенсіонери часто стають легкою здобиччю для аферистів. Зважаючи на нестабільну економіку, важливо залишатися пильними. У всьому винна росія, адже саме вона у 2014 році розв’язала війну, коли Україна тільки почала відновлюватися після розпаду СРСР. Замість розвитку ми змушені витрачати ресурси на захист. Тому важливо донатити, волонтерити і не дати себе ошукати.

Раніше ми повідомляли, як не стати жертвою нових шахраїв: поради від Податкової та ЦПД.

Шахрайська схема із "Тисячою Зеленського": що потрібно знати аби не втратити кошти - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, в Україні пенсіонерів змушують заповнити анкету, щоб не втратити виплати: заява ПФУ.