Українцям, які володіють земельними ділянками, обов’язково потрібно пройти процедуру присвоєння кадастрового номера. Без нього неможливо продати, здати в оренду чи навіть повноцінно оформити право власності на землю. А тому — уникнути витрат не вийде.

Юрист Артем Ріпенко пояснює, що кадастровий номер — це унікальний цифровий код, який присвоюється кожній земельній ділянці під час її державної реєстрації та залишається з нею на весь строк існування. Цей номер не лише підтверджує легальність ділянки, а й дозволяє проводити з нею юридично значущі дії: оформлення договорів, внесення плати за землю, передача спадщини, будівництво тощо.

Чоловік міряє земельну ділянку
Чоловік міряє земельну ділянку

Формально, згідно із Законом України «Про Державний земельний кадастр», внесення відомостей до кадастру та присвоєння номера є безкоштовним. Але є нюанс: щоб дані внесли, потрібна відповідна документація із землеустрою. А ось її виготовлення — вже платне.

Людина на земельній ділянці. Фото: shutterstock
Людина на земельній ділянці. Фото: shutterstock

Популярні новини зараз
"Вибухне з дня на день": омбудсмен попередила про серйозний скандал, який назріває у ЗСУ В Україні хочуть змінити модель мобілізації: має задовольнити всіх Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни Гроші більше не прийдуть: в Україні масово скоротять кількість пільговиків
Показати ще

Вартість таких документів може варіюватися від кількох тисяч до десятків або навіть сотень тисяч гривень — залежно від площі, розташування ділянки, складності робіт, а також конкретного виконавця. У більшості випадків українцям доведеться заплатити від 2 до 30 тисяч гривень.

Ціна включає в себе створення технічної чи проектної документації, геодезичні вишукування, межування та інші супутні витрати. Тобто, хоч сам кадастровий номер «нічого не коштує», фактичне його отримання може вдарити по кишені, особливо для жителів міст або власників великих ділянок.

Нагадаємо, умови отримання субсидії спростять, але не всім: для кого готують нові правила

Раніше ми розповідали, що город обробляли роками, а він не ваш: українцям пояснили, як не втратити земельну ділянку

Також, в українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно