В Україні планують підвищити тарифи на опалення та гарячу воду на 50%. Зокрема, платіжки збільшаться для мешканців Києва. Про це заявив директор "Енергозбуту" Костянтин Лопатін у коментарі "Новини.LIVE".

Як зазначив посадовець, чинний тариф на опалення, який сплачують кияни, не покриває фактичних витрат на виробництво теплової енергії. За його словами, насправді собівартість тепла приблизно в півтора раза вища, ніж нинішні платежі населення. Це означає, що постачання ресурсу відбувається зі збитками.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Лопатін наголосив, що наразі підприємство не має змоги змінити тарифи, оскільки на їх перегляд, як і на зміну вартості газу та гарячої води, діє мораторій. Водночас після завершення воєнного стану в столиці планують підвищити тариф на тепло орієнтовно на 50%.

"Після закінчення воєнного часу слід очікувати, що всі тарифи будуть приведені до економічно обґрунтованого рівня", - заявив він.

Популярні новини зараз
Бронь не гарантує спокою: військовозобов'язаним підготували новий квест – що треба встигнути Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами Визнають непридатними: які хвороби звільняють від мобілізації У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Показати ще

Зазначимо, що в останній зимовий період мешканці Києва в середньому сплачували близько 1500 гривень щомісяця за опалення. Після завершення воєнного стану ця сума, ймовірно, зросте до 3000 гривень. Подібне підвищення очікується й щодо інших комунальних послуг.

Тарифи на опалення Фото: скрін youtube
Тарифи на опалення Фото: скрін youtube

Закон, що передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення, був підписаний президентом Володимиром Зеленським у серпні 2022 року. Раніше документ підтримала Верховна Рада - "за" проголосували 260 народних депутатів.

Відповідно до закону, замороження тарифів діятиме протягом усього періоду воєнного стану в Україні, а також упродовж шести місяців після його завершення. Таким чином, заборонено підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів на розподіл природного газу, а також на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Підвищення вартості послуг із забезпечення теплом і гарячим водопостачанням також не допускається.