Серед українських аспірантів, які навчаються в університетах, зафіксовано зростання їхньої кількості. Серед них — чоловіки призовного віку. Про це заявив заступник міністра освіти Михайло Вінницький в інтерв'ю "РБК-Україна".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За його словами, у МОН виявили чимало випадків, коли аспіранти перебувають у статусі студентів лише формально. Міністерство з’ясувало, що вони не відвідують заняття, не складають сесії, не мають наукових публікацій і не працюють над дисертаціями.
У зв’язку з цим відомство ініціювало позапланові перевірки, щоб оцінити якість освітнього процесу у вишах і не допустити фіктивного навчання аспірантів — чоловіків віком понад 25 років.
- Їхні наукові керівники давно їх не бачили. Саме тому ми перевіряємо виконання індивідуальних навчальних планів", - зазначив посадовець.
Водночас Винницький не заперечує, що серед аспірантів є й ті чоловіки, які дійсно займаються важливими науковими розробками - зокрема, у сфері безпілотних технологій, систем радіоелектронної боротьби та кібербезпеки. У таких випадках, за позицією МОН, відстрочка від служби в ЗСУ є виправданою.
На скільки збільшилась кількість аспірантів призовного віку?
До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну кількість студентів, які навчалися в аспірантурі на денній формі за контрактом, становила від 1300 до 1500 осіб щороку. Вже за рік ця цифра різко зросла - до 13 700. При цьому понад 82% вступників - це чоловіки призовного віку.
За інформацією МОН, у 2023 році українські заклади вищої освіти зафіксували рекордну кількість охочих вступити до аспірантури - майже 18 800 осіб. З них 13 600 - це чоловіки віком від 25 років, які вступили на денну контрактну форму навчання. У відомстві припускають, що значна частина з них використала навчання як спосіб отримати відстрочку від мобілізації.
- Раніше інформаційний портал Знай повідомляв про зміни в мобілізації з 1 червня: кого ТЦК закликатиме на загальних умовах.
- Ще ми писали про нові правила бронювання: які професії захистять від мобілізації у травні.
- До цього портал Знай повідомляв, що ситуація може змінитись: в Україні заговорили про зниження мобілізаційного віку.