Зростання інфляції в Україні досягло понад 15% у квітні 2025 року. Це пікові показники, які було закладено у прогноз НБУ. Далі очікується поступове зниження інфляційного тиску.

Коли підвищення цін почне сповільнюватись, розповів член Ради Національного банку України Василь Фурман в ефірі "Ранок.LIVE".

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Високий рівень інфляції у першій половині 2025 року обумовлений негативним впливом повномасштабної війни, зокрема обстрілів критичної інфраструктури, а також іншими економічними викликами.

Також, за словами фахівця, інфляція активно прискорювалася через дефіцит робочої сили, збільшення середньої зарплати та низьку врожайність у 2024 році.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив про нові обмеження: що зміниться з 1 червня Збирайте документи: "Нафтогаз" додав споживачам паперової тяганини Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу
Показати ще

"У нас середня заробітна плата за минулий рік зросла на 23%. Низькі врожаї минулого року. І високі ціни, тобто зрозуміло, що на агропродукцію і ще щось впливає. І зараз ці, скажімо так, ефекти високих цін, вони вичерпуються", - зазначив Василь Фурман.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Національний банк прогнозує, що стійке зниження інфляції розпочнеться вже із червня цього року. Очікується, що місячні темпи зростання цін уповільняться, а річна інфляція до кінця 2025 року знизиться до 8,7%.

Регулятор очікує, що повернення до цільового показника на рівні 5% річної інфляції відбудеться у 2026-2027 роках.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, перепади погоди вплинули на ціни: прискорилося подорожчання низки продуктів.

Також наш портал інформував, інфляція буде пожирати гривню: експерт дав прогноз, що буде з цінами.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, Нацбанк виводить з обігу частину гривень: які купюри вилучатимуть.