Міністр соціальної політики Оксана Жолнович наголосила, що основний фокус зараз — не на зміні вікових рамок, а на модернізації пенсійної системи та створенні умов добровільної зайнятості людей похилого віку. Про це пише Новини.LIVE.

За її словами, держава зацікавлена ​​у тому, щоб мотивувати тих, хто готовий продовжувати працювати, а не обмежувати їх рамками віку.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович, фото: youtube
Міністр соціальної політики Оксана Жолнович, фото: youtube

Міністерство акцентує увагу на справедливості пенсійних виплат: чим довше людина працює — тим вища її пенсія. Цю заяву підтримали і в уряді, і в Офісі президента, підтвердивши, що ні про яке примусове збільшення пенсійного віку не йдеться.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 25 травня: хто зіткнеться з обманом, а хто – отримає шанс на прорив "Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації До 12 150 грн щомісяця: українцям виплачуватимуть нову соцдопомогу— хто зможе отримати Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Показати ще

Як влаштовано пенсійну систему України

Сучасна пенсійна система України будується на трирівневій моделі, закладеній ще 2004 року:

  1. Перший рівень — солідарна система, в рамках якої працюючі громадяни роблять відрахування до Пенсійного фонду, з яких і виплачуються пенсії сьогоднішнім пенсіонерам.
  2. Другий рівень – накопичувальна система, де громадянин чи роботодавець щомісяця перераховують кошти на індивідуальний пенсійний рахунок. Ці накопичення можна використовувати після виходу на пенсію, а також передати у спадок.
  3. Третій рівень – добровільне пенсійне забезпечення через недержавні пенсійні фонди. Він дозволяє накопичувати додаткові кошти на старість для себе, членів сім'ї чи працівників.

На даний момент в Україні фактично працюють перший та третій рівні. Впровадження другого, накопичувального залишається в планах, але вимагає значних законодавчих та інституційних змін.

Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно
Пенсійний фонд / фото: Інформаційний портал міста Дубно

Таким чином, у 2025 році Україна зберігає стабільність пенсійної політики, уникаючи непопулярних рішень на кшталт підвищення пенсійного віку, але поступово рухається до більш гнучкої та справедливої ​​системи.

Нагадуемо, раніше, пенсіонерам підвищать пенсії: у кого поважчають гаманці.

Як повідомляв портал "Знай.ua", покарають спадщину: зняття коштів родича може стати "криміналом".

Також "Знай.ua" писав, що, майбутнє без пенсії? Нова система залишить майбутніх пенсіонерів без грошей.