У 2025 році соціальна пенсія для громадян, які не мають необхідного страхового стажу, становить 2361 гривню. Саме стільки дорівнює прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, згідно з чинним законодавством. Для тих, хто має належний страховий стаж, розмір пенсії визначається індивідуально на основі заробітної плати.

Пенсійний фонд України при нарахуванні пенсії враховує офіційні дані про доходи, починаючи з 1 липня 2000 року. Якщо особа має менш ніж 60 місяців (5 років) страхового стажу після цієї дати, у розрахунок можуть бути включені доходи до 2000 року, за умови надання підтверджувальних документів.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Зарплату до 2000 року можна включити до розрахунку навіть при наявності понад 60 місяців страхового стажу після цієї дати. Для цього слід надати оригінали документів з місця роботи. Якщо підприємство ліквідовано, підтвердження слід шукати в архівних установах. Також приймаються виписки з особових рахунків або збережені платіжні документи.

Майбутній пенсіонер має право самостійно обрати будь-які 5 років до 1 липня 2000 року для врахування під час нарахування пенсії — незалежно від перерв у трудовому стажі. Рекомендується обирати періоди з найвищою заробітною платою, оскільки саме вони впливають на розмір коефіцієнта при розрахунку.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 24 травня: стережіться конфліктів але будьте відкриті для сюрпризів "Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Розрахунок пенсії здійснюється за формулою:
Зп = Зс × (Ск : К),
де:
Зп — індивідуальна заробітна плата особи;
Зс — середня зарплата в Україні за три роки до нарахування пенсії;
Ск — сума коефіцієнтів заробітної плати за місяці;
К — загальна кількість місяців, врахована для визначення коефіцієнта.

Для отримання точної інформації щодо пенсійного забезпечення рекомендується звертатися до органів Пенсійного фонду, де здійснюється індивідуальний розгляд кожного випадку.

Нагадаємо, пенсія, субсидія та пільги: про які зміни потрібно повідомляти, щоб не втратити виплати

Раніше ми розповідали, що майбутнє без пенсії? Нова система залишить майбутніх пенсіонерів без грошей

Також, пенсіонерам збираються урізати доплати: виплати значно схуднуть