Кабінет Міністрів України ухвалив комплексний план заходів із підготовки до запровадження Європейської професійної карти (ЕПК). Його головна мета — значно спростити для українських фахівців доступ до ринку праці країн-членів ЄС та Європейської економічної зони. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо ключових пунктів плану входить підготовка та подання до Верховної Ради законопроєкту про регульовані професії. Саме за його допомогою буде визначено перелік спеціальностей, кваліфікації за якими визнаватимуться в уніфікованому порядку в усіх державах-учасницях. Особливу увагу приділять тим професіям, які суворо контролюються у ЄС: лікарям, медсестрам, стоматологам, акушерам, фармацевтам, ветеринарам, архітекторам та інженерам.
Європейська професійна карта — це електронний сертифікат, який підтверджує, що фахівець відповідає всім необхідним вимогам законодавства країни, в якій він має намір працювати. Наявність ЕПК дозволяє вільно надавати професійні послуги як на тимчасовій, так і на постійній основі, без необхідності проходити довгу процедуру визнання дипломів і проходити додаткові іспити. Завдяки карті українські спеціалісти зможуть обійти часто надто складну національну бюрократію й одразу розпочати роботу за фахом.
Що зміниться для українців:
-
Прискорена процедура визнання кваліфікацій. Замість місяців узгоджень та підтверджень тепер достатньо буде подати заявку на ЕПК та отримати електронний сертифікат.
-
Уніфіковані стандарти. Визначений урядом перелік регульованих професій дозволить чітко знати, за яких умов ваша освіта та досвід визнаються в ЄС.
-
Мобільність у ЄС і ЄЕЗ. Карта дійсна на всій території Європейського союзу і ЄЕЗ, тому не треба щоразу підтверджувати свою кваліфікацію в кожній окремій країні.
-
Економічний ефект. Легкий доступ до європейських робочих місць не лише підвищить зарплати для тисяч українців, а й стимулюватиме зростання їхніх професійних навичок та обмін досвідом.
Працевлаштування, фото: news.dtkt.ua
Наразі Міністерство економіки спільно з Міністерством освіти й науки та експертами з професійної мобільності готують відповідний законопроєкт. Після його ухвалення парламентом очікується відкриття реєстру ЕПК у межах національної електронної системи, яким можна буде користуватися через портал “Дія” або окремий онлайн-майданчик.
За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, впровадження Європейської професійної карти стане одним із найважливіших кроків у відновленні економічної мобільності українців після пандемії та війни. “Це справді прорив для наших фахівців”, — наголосила вона.
Нагадаємо, що доведеться йти до суду? Українцям підказали, як у 2025 році добитися збільшення пенсії
Раніше ми розповідали, що ПФУ не врахує деякі періоди у стаж: хто буде змушений працювати після 60 років