Для виходу на пенсію у 60 років українець повинен мати необхідну кількість страхового стажу. 2025 року це мінімум 32 роки. Однак ПФУ може не зарахувати певні періоди до стажу. Про це йдеться у матеріалі профільного видання "На пенсії".

Навіть у разі нестачі кількох місяців стажу українцю доведеться відкласти вихід на пенсію та продовжити працювати, щоб виконати вимоги. При підрахунку стажу Пенсійний фонд може не врахувати деякі періоди.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Наприклад, періоди, коли не сплачувалися страхові внески, або періоди, пов'язані з тимчасовою непрацездатністю чи навчанням, можуть не зарахуватися до страхового стажу.

Окремо варто виділити фермерський стаж. Навіть якщо особа сплачувала податки, необхідно враховувати вид оподаткування та наявність поданих звітів до Пенсійного фонду. З 2004 року стаж для пенсії зараховується на підставі даних щодо сплати страхових внесків.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 6 травня: кому день принесе успіх, а кого зіб'є з ніг Гороскоп на тиждень 5-11 травня для всіх знаків Зодіаку: удар по Леву, втрата Скорпіонів та підсумки Тельців Вічність ухилянтів шукати не будуть: які встановлені обмеження розшуку від ТЦК Близько 11 тисяч гривень виплатять шести категоріям українців: хто серед претендентів на допомогу
Показати ще

Оформлення пенсії, фото: ПФУ
Оформлення пенсії, фото: ПФУ

Для придбання стажу необхідно регулярно перераховувати страхові внески до ПФУ. Зазвичай це робить роботодавець, але людина і сама може укласти договір про сплату добровільних внесків. Мінімальний платіж для зарахування 1 місяця стажу – 1760 гривень (22% від мінімальної заробітної плати).

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, головне – вік та стаж: деякі пенсіонери отримають спеціальні доплати.

Також наш портал інформував, заморозять пенсію та заблокують картку: літнім українцям назвали помилку, через яку найчастіше втрачають гроші.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, на картці – нуль, у ПФУ – тиша: пенсіонери можуть втратити законні виплати – як діяти.