Посвідчення водія у чоловіків, які проігнорували повістку і отримали судове обмеження на право водіння, незабаром зможуть офіційно вилучати.

Такі зміни передбачено в оновленому урядовому законопроєкті, який Верховна Рада готується розглянути у першому читанні, повідомила "Судово-юридична газета".

Йдеться про ті випадки, коли ТЦК звертається до суду , якщо людина не виконала вимог закону про мобілізацію. Якщо суд накладає тимчасове обмеження права керування транспортом, поліція зможе забрати посвідчення водія , або його повинен буде здати сам власник.

Таку норму прописано в оновленому Законі про дорожній рух, проєкт №8082.

Штраф, поліція, скріншот: YouTube
Штраф, поліція, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль Пенсію перерахують, але "заднім числом": чому виплати прийдуть із затримкою По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році
Показати ще

Також у законопроєкті детально прописано механізм вилучення та відновлення прав:

  • Якщо посвідчення визнали недійсним – його вилучають, а інформація вноситься до Реєстру МВС.

  • Якщо суд чи держвиконавець скасовують обмеження, права знову стають дійсними наступного дня, але повернути їх можна лише за заявою.

  • Права визнаватимуться недійсними, якщо людина не здала їх вчасно після суду, не з'явилася за новим посвідченням або отримала її за підробленими документами.

Крім цього, законопроєкт пропонує і нові правила отримання прав водія:

  • Права, видані вперше, діятимуть 2 роки, щоб посилити контроль за новими водіями.

  • Отримати права можна буде з 15 років (категорія АМ), з 16 – А1 та В1, з 18 – В та С1, з 20 – А (мотоцикли, при стажі по А2 не менше 2 років).

  • Більш важкі категорії (С, D та причепи) можна буде отримати лише за наявності базових прав категорії В.

Камери поліції, скріншот: YouTube
Камери поліції, скріншот: YouTube

Щодо іноземних водіїв та українців за кордоном – їхні права будуть визнані дійсними за наявності підтверджуючих документів, але лише на визначений термін.

Важливо: вже видані права діють до закінчення терміну. Але з 2033 року для виїзду до країн ЄС знадобиться обов'язковий обмін старих посвідчень. Зробити це можна буде без іспитів.

Таким чином, влада не тільки посилює контроль за ухиленням від мобілізації, але й одночасно наводить порядок з видачею, вилученням та відновленням посвідчень водія.

Нагадаємо, викрадення, тортури та фальшиві медкомісії – найпоширеніші порушення з боку ТЦК.

Раніше ми писали про те, що держвиконавці "розводять" ухилянтів на штрафах від ТЦК: нова схема легко знімає гроші з рахунків

Крім того, Знай.ua повідомляв, чоловіки можуть виїхати за кордон? Юрист пояснив нюанс мобілізації