В Україні почали боротися з інцидентами порушення прав людини у процесі мобілізації. На цьому наголосив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на засіданні парламенту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОкремих представників територіальних центрів комплектування почали притягувати до відповідальності за перевищення повноважень у виконанні мобілізаційних заходів.
"Я можу підтвердити, що за нашими офіційними документами поліпшилась юридична реакція з боку Міністерства оборони України, а також відповідних правоохоронних органів. Відкриваються кримінальні провадження", - заявив Дмитро Лубінець.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини вважає, що держава демонструє готовність реагувати на незаконні дії, але підкреслив, що кількість скарг від громадян зростає.
Лубінець висловив упевненість, що згодом усі, хто проводив мобілізацію громадян, нехтуючи законодавством, отримають юридичну оцінку своїх дій.
Варто зазначити, що групи оповіщення ТЦК та СП мають право перевіряти документи військовозобов'язаних громадян та доставляти до територіального центру комплектування у разі виявлення порушень або за відсутності у людини військово-облікових документів. При цьому утримувати у ТЦК, за словами юристів, можуть не більше як три години.
Раніше портал Знай повідомляв, не все так солодко: випливли нюанси знижки на штрафи від ТЦК.
Також наш портал інформував, ТЦК посилюють тиск на ухилянтів: штрафів стає в рази більше.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство: за що покарає ТЦК.