У період воєнного стану питання бронювання військовозобов’язаних працівників залишається в центрі уваги як державних органів, так і роботодавців та самих працівників. Одним з актуальних питань є збереження броні у разі звільнення з роботи, особливо якщо працівник був працевлаштований за сумісництвом.

Згідно з чинними нормативно-правовими актами, бронювання військовозобов’язаного оформлюється підприємством, установою чи організацією, в якій він працює, повідомляють правники на порталі "7eminar".

Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада
Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада

У випадках, коли особу заброньовано на підставі працевлаштування за сумісництвом, звільнення з основного місця роботи не впливає на дійсність бронювання. Це пояснюється тим, що бронь закріплена саме за підприємством, де оформлено відповідний наказ — незалежно від того, є це основне місце роботи чи ні.

Іншими словами, якщо особа має чинну бронь, оформлену, наприклад, на роботі за сумісництвом, і звільняється з основної роботи — бронювання продовжує діяти.

Популярні новини зараз
Що потрібно встигнути зробити до літнього сонцестояння: 21 пункт до 21 червня 2025 року Ухилянтів хочуть дістати у будь-якій точці світу: ТЦК розсилають повістки за кордоном Головне за 15 червня: ТЦК більше не прийде, пенсії доведеться повернути, а крупи у супермаркетах стали небезпечними Торкнеться мешканців 9 областей: пенсіонери отримають пристойні доплати до пенсій
Показати ще

Військовий квиток, фото unian
Військовий квиток, фото unian

Інша ситуація виникає, коли працівник залишає саме ту організацію, яка видала документ про бронювання. У цьому випадку дію броні припиняють. Важливо: саме роботодавець ініціює процес анулювання, подавши відповідну звітність до Пенсійного фонду України. Подання відомостей про звільнення є формальним тригером, що запускає процес припинення дії броні.

Після внесення інформації про звільнення до реєстру, військовозобов’язаний втрачає статус заброньованого й підлягає загальній мобілізаційній процедурі.

Нагадаємо, можуть демобілізувати через дітей: у якому випадку звільнять зі служби

Раніше ми розповідали, що влипнете на 25 тис. грн: про що треба повідомляти ТЦК

Також, корупціонери поспішають мобілізуватися: як хабарники уникають відповідальності