Підозрювані у справах зникають у формі ЗСУ, а кримінальні процеси зависають у повітрі.

Усе через законодавчу дірку, яку давно мали би залатати, повідомляє "КИЇВ24".

Мобілізація в Україні, крім прямого захисту країни, на жаль, стала і способом уникнення відповідальності для деяких підозрюваних. Якщо людину викликають на службу до Збройних сил, кримінальне провадження щодо неї призупиняється. Але є нюанс - термін давності для притягнення до відповідальності при цьому не зупиняється. І це відкриває небезпечну можливість — просто "дотягнути" до закінчення строку.

Суд. Фото: Адвокатпост.
Суд. Фото: Адвокатпост.
Суд. Фото: Адвокатпост.

На цю правову колізію звернув увагу директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов. Він наголошує, що такий механізм може бути не випадковим, а спеціально збереженим як "запасний вихід" для тих, хто не хоче відповідати за скоєне. Відомі випадки, коли підозрювані корупціонери мобілізувалися буквально перед вироком, і це автоматично ставило справу на паузу.

Популярні новини зараз
Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку Гороскоп на сьогодні 15 квітня: кому зірки принесуть гроші у вівторок, а комусь – проблеми Зайва вага може стати на заваді мобілізації: в яких випадках не беруть до армії Податки з переказу на картку: у питанні поставили крапку
Показати ще

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Яскравим прикладом стала історія з ексголовою ДФС Романом Насіровим. Справу проти нього мали ось-ось завершити, але мобілізація врятувала його від судового рішення, принаймні тимчасово. Леонов каже, що саме ця ситуація "вибила з тіні" проблему, яка раніше залишалася непомітною для широкого загалу.

Це ще один наслідок війни, розв’язаної росією у 2014 році, коли Україна тільки починала ставати на ноги після економічного краху 90-х. І замість того, щоб вкладати ресурси у розвиток та правову систему, країна змушена витрачати сили на закривання дір, які могли б не існувати, якби не агресія росіян.

Фахівці закликають внести чіткі зміни до законодавства, що якщо справа призупиняється, то й термін давності має "заморожуватися", інакше справедливість може просто не дожити до суду.

Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".

Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.