Виявляється, не всі водії мають однакові шанси бути зупиненими патрульними на дорозі. Один із діючих поліцейських, який побажав залишитися анонімним, розповів про негласні правила, що існують у середовищі дорожнього контролю, передає "Автотема".

Патрульні майже не чіпають нові бюджетні автомобілі. Такі водії, за словами інспекторів, рідко порушують правила. Їхній підхід до водіння — обережний, уважний, без зайвих ризиків. Вони бояться втратити не лише гроші, але й репутацію, адже нова автівка — часто єдина і куплена з великими зусиллями. Тож копи зазвичай навіть не витрачають час на такі машини.

Патрульна поліція, скріншот: YouTube
Патрульна поліція, скріншот: YouTube

Якщо у вас мінівен чи універсал і в салоні — дитяче автокрісло або пара ковдр на задньому сидінні, найімовірніше, вас не зупинятимуть. Чому? Все просто: таких водіїв асоціюють із родинами, які просто хочуть безпечно дістатися до пункту призначення. Агресивної їзди від них чекати не доводиться, а значить — зайвих проблем теж.

автомобілі
автомобілі

Популярні новини зараз
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
Показати ще

Водії корпоративного транспорту — ще одна майже «свята» категорія. Інспектори розуміють: за порушення на службовому авто водій отримає «на горіхи» від керівництва. А отже, вони навряд чи будуть ганяти 150 по місту чи проїжджати на червоне. Цей ризик для поліцейських — мінімальний, тож корпоративні машини залишають у спокої.

Особлива категорія — автомобілі чиновників та осіб «при статусі». Відповідні перепустки, тонування, специфічні номери — усе це сигналізує патрульному: краще об’їду. Більшість копів не хоче конфліктів, які можуть вилізти боком. Адже просте «Ви знаєте, хто я?» може перетворити рутинну перевірку документів на внутрішнє службове розслідування.

Нагадаємо, всього один вчинок може обійтися водієві майже 300 тисяч гривень

Раніше ми розповідали, що зупинила поліція - і ти вже пішоход: за які провини українців позбавляють прав без попередження

Також, лише після медичного обстеження: правила отримання водійських прав змінять