Україна, ймовірно, не зможе повернути всі тимчасово окуповані території в найближчі роки. Водночас країна щодня втрачає життя своїх громадян. Однак, попри втому від війни, українське суспільство не готове до миру будь-якою ціною. Про це заявила директор Інституту демографії Елла Лібанова у проєкті "Орестократія".

ЗСУ фото
ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

За словами соціологині, українці почали реалістичніше оцінювати ситуацію. Сьогодні багато хто усвідомлює, що відновити кордони 1991 року найближчим часом навряд чи можливо.

"Ми починаємо бути реалістами. Розуміємо, що повернути кордони 1991 року зараз нереально - ціна за це занадто висока. Частину територій повернути вдасться, думаю, південь, включно з Кримом... А ось із Донбасом ситуація значно складніша", - зазначила Лібанова.

Експертка наголосила, що, хоча люди втомилися від війни, вони не готові до капітуляції чи миру на будь-яких умовах. Водночас багато залежить від позиції міжнародних партнерів. Якщо союзники ухвалять рішення про завершення війни шляхом компромісів, Україні, ймовірно, доведеться з цим рахуватися.

Популярні новини зараз
Грошова допомога для пенсіонерів: хто може отримати майже 3 тисячі гривень Зимові канікули подовжили: хто зі школярів відпочиватиме більше за інших Як скандинави утеплюють будинки: практичні поради для українців, щоб підготуватися до холодної зими Українців обтяжать додатковою платіжкою: за що доведеться віддати до 1000 грн
Показати ще

"Суспільство поки не готове до завершення війни на нинішніх умовах. Політики, можливо, готові до миру по лінії розмежування, адже ми залежимо від зовнішньої допомоги. Якщо тиск посилиться, Україні доведеться шукати варіанти", - пояснила вона.

Війна в Україні фото
Війна, ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Лібанова переконана, що людське життя важливіше за території, адже землю можна повернути, а загиблих - ні. З часом, на її думку, це усвідомить і українське суспільство. Водночас вона зауважила, що наразі складно точно визначити, на які поступки готові українці, а які для них залишаться неприйнятними.

"Є речі, які вже сьогодні можна пояснити суспільству, а є ті, до яких воно ще не готове. Наприклад, якщо заради миру Україна зобов’яжеться не вступати до НАТО протягом 10 років - гадаю, більшість це сприйме спокійно", - підсумувала директор Інституту демографії та досліджень якості життя.