Визначення категорії придатності до військової служби — важливий етап для кожного військовозобов’язаного громадянина. Саме цей висновок військово-лікарської комісії вирішує, чи може людина служити у Збройних силах України, і якщо так — то в якому форматі.

Як повідомляє портал "Юристи.UA", ключову роль у цьому процесі відіграє голова ВЛК. Саме він має право не лише встановити категорію придатності, а й змінити її з часом — за відповідними показниками здоров’я.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

Проте юристи звертають увагу на важливу тенденцію: зміни категорії, які відбуваються з ініціативи голови ВЛК, у більшості випадків мають односторонній вектор — від кращого до гіршого.

Адвокат Юрій Айвазян пояснює, що військово-лікарська комісія створюється саме для того, щоб визначити, наскільки громадянин фізично та психічно готовий до служби. Після проходження обстежень призовнику присвоюється одна з категорій — від «А» (повністю придатний) до «Д» (непридатний до військової служби).

Популярні новини зараз
Зупинила поліція – збирайте речі до війська: чоловіків почали ловити за новою схемою Соцвиплати змусять повернути до копійки: держава погрожує судами - кого зачепить Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ Цивільних братимуть до війська без мобілізації: залучать ТЦК та рекрутингові центри
Показати ще

Але коли мова йде про зміну цієї категорії, слід враховувати практику, яка склалася останнім часом.

Медогляд. Фото: скрін youtube
Медогляд. Фото: скрін youtube

«Так, голова ВЛК дійсно має право змінити категорію придатності. Але, як показує практика, ці зміни зазвичай відбуваються у бік погіршення — тобто зменшення шансів уникнути служби або перенесення до категорії, що дозволяє мобілізацію», — наголошує адвокат В’ячеслав Кирда.

Експерти радять уважно перевіряти усі документи та висновки, які формуються під час проходження ВЛК, а у разі незгоди з рішенням — звертатися до незалежних медичних експертів та готувати документи для оскарження.

Нагадаємо, ТЦК полює за ухилянтами: чоловікам пояснили, як знятися з розшуку

Раніше ми розповідали, що "Мільйони не потрібні": військові зізналися, чому насправді йдуть воювати

Також, мобілізованих хочуть ділити на категорії: які нововведення пропонують