Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПродовольча інфляція в Україні продовжує суттєво впливати на ціни молочних продуктів, що стає серйозною проблемою для українських споживачів. Попри значне зниження вартості молока-сировини, молокопереробні підприємства не поспішають знижувати ціни для кінцевих споживачів.
Деякі виробники намагаються стимулювати попит через акційні знижки, але загальний тренд на підвищення цін на молочні продукти залишається незмінним.
За даними аналітиків, з початку року ціни на основні молочні продукти значно зросли. Так, середня ціна пастеризованого молока жирністю 2,5% наразі становить 59,00 грн за кілограм, що на 26% більше порівняно з минулим роком. Кефір, сметана та йогурти також подорожчали, зокрема, сметана жирністю 15% в середньому коштує 175,56 грн за кілограм, що на 38% дорожче, ніж торік.
Причинами таких цінових коливань є кілька факторів. Одним з основних є здорожчання сировини, що призводить до збільшення витрат на виробництво молочних продуктів. Крім того, значне подорожчання електроенергії, витрат на оплату праці та логістику також вплинули на кінцеву вартість продукції. Аналітики прогнозують, що ціни на молочні продукти залишатимуться високими і в найближчі місяці.
Незважаючи на ці проблеми, деякі молокопереробні заводи намагаються підвищити попит шляхом проведення акційних знижок на молочні продукти. Проте це лише тимчасове рішення, оскільки основні витрати підприємств не зменшуються, що унеможливлює значне зниження цін на продукцію. За даними експертів, найближчі кілька місяців не варто очікувати значного зниження цін на молоко та молочні продукти.
З одного боку, деяке послаблення цін на вершкове масло жирністю 72,5% та сир «Маасдам» не дає підстав для оптимізму в довгостроковій перспективі. Такі знижки є частиною маркетингових стратегій виробників, які намагаються підтримати попит у період Великодніх свят, коли традиційно спостерігається підвищений попит на молочні продукти.
Нагадаємо, ціни на овочі у 2025 році: чи будуть нові потрясіння для гаманців українців
Раніше ми розповідали, що за кіло "пікантності" беруть 195 грн: супермаркети змінили цінники цибулі, часнику та перцю
Також, ціни на яйця до Великодня та після: експерти поділилися прогнозами