Наразі не рідко трапляються ситуації, коли українцям відмовляють у перетині кордону чоловікам призовного віку навіть тоді, коли вони мають законні на це підстави.

У такому разі важливо зафіксувати дії прикордонників, які згодом можна буде оскаржити у суді та виїхати за межі країни. Про це повідомляє телеграм-канад "Адвокат права".

Перетин кордону, Рамблер
Перетин кордону, Рамблер

У такому разі юристи радять обов'язково отримати від прикордонників письмову відмову.

Воно складається у 2-х екземплярах, тому один екземпляр працівник Держприкордонслужби має видати вам на руки. Не вірте, коли вам просто дають сфотографувати цей документ.

Популярні новини зараз
Пенсію можна підвищити майже на 300 гривень: яку довідку треба передати до ПФУ Якщо пенсія нижче 4200 грн: пенсіонери можуть отримати знижку на комунальні послуги Порахують кожну копійку: податкова готує тотальні перевірки – хто перший у черзі Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку
Показати ще

Найчастіше причини відмови для багатьох однакові – ненадання документів, а тому у відмові варто відзначити, що ви надали все, що необхідно для перетину кордону.

"У 99% випадків прикордонники вказують причиною відмови - що особа не надала документів, що дозволяють виїзд, АЛЕ НЕ ВКАЗАЮТЬ ЯКИХ КОНКРЕТНО! ЯКЩО ВИ НАДАВАЛИ ДОКУМЕНТИ ТО ФІКСІРУЙТЕ ЦЕ!", - йдеться у повідомленні.

Юристи зазначають, що підписувати такий документ можна, проте слід пам'ятати, що з цього моменту у вас є 30 днів на оскарження рішення прикордонників.

українські прикордонники
українські прикордонники

Скарга подається до вищого органу Державної прикордонної служби, який видав рішення про відмову у перетині кордону.

Такий спосіб оскарження безкоштовний та його розгляд триває до 30 днів, а деяких випадках до 45 днів.

Однак він може бути недостатньо ефективним і необхідно буде звертатися до суду.

На звернення у вас буде півроку з моменту отримання рішення вищого органу Державної прикордонної служби та для подання заяви вам потрібно буде сплатити судовий збір.

Нагадаємо, що достатньо лише паспорта: кого випустять за кордон без військово-облікового документа.

Раніше ми повідомляли, що військово-обліковий документ більше не спитають: комусь із чоловіків спростили життя.