Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей Ольга Решетилова поділилася важливими проблемами, з якими їй доводиться боротися, і наголосила на необхідності змін у підходах до управління військовими підрозділами.

У своєму інтерв'ю Армія TV вона зазначила дві головні проблеми: викривлення інформації від підрозділів до командування та відсутність належної поваги до солдатів з боку командирів і суспільства.

Військові, фото: ЗСУ
Військові, фото: ЗСУ

Однією з найбільших проблем, за словами Решетилової, є те, що командири часто надають неточну інформацію, що може призводити до серйозних наслідків. "Командири брешуть, дані спотворюються, а це призводить до катастроф", — зауважила вона. Така ситуація не лише ускладнює процес прийняття важливих рішень, але й негативно впливає на моральний стан військових, адже вони не можуть отримати точну картину того, що відбувається.

Іншою серйозною проблемою є ставлення начальства до солдатів. Решетилова підкреслила, що, попри важку ситуацію на фронті, багато бійців, які ризикуючи життям виконують свій обов'язок, не відчувають належної поваги від командування чи навіть від суспільства. Це створює відчуття знецінення їхніх зусиль, що, на думку уповноваженої, є недопустимим.

Популярні новини зараз
Ситуація на межі колапсу: восени українці можуть залишитись без газу Що загрожує українцям, якщо не забрати повістку з пошти: у ТЦК озвучили перелік наслідків ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки Більше не вимагатимуть військово-обліковий документ: деяким чоловікам значно спростили життя
Показати ще

військові ЗСУ
військові ЗСУ

Решетилова вірить, що ситуація може змінитися, і за п'ять років ці "традиції" будуть в минулому. Вже зараз її команда активно працює над вирішенням проблем, отримуючи численні скарги від військових. Серед них — як дрібні порушення, так і серйозні випадки насильства, зокрема два командири вже перебувають під слідством. Усі ці факти мають стати попередженням для інших, і вона сподівається, що такі ситуації не сприятимуть кар'єрному росту порушників.

Важливо, що у своїй боротьбі Решетилова не виключає альтернативних підходів. Вона жартома зазначила, що інколи замість жорстких методів потрібно пробувати інші шляхи, адже не кожен конфлікт можна вирішити силою. Вона підкреслила важливість людяності і взаємоповаги у військовому середовищі, адже без цього не буде стабільності і злагоди в підрозділах.

Нагадаємо, в Україні масово вербують підлітків: про що мають знати батьки та вчителі

Раніше ми розповідали, що студенти ризикують отримати штрафи від ТЦК: за що доведеться заплатити до 25 500 грн

Також, обмежено придатних масово женуть на ВЛК: як не потрапити у мобілізаційні списки