В Україні всіх військовозобов’язаних, які отримали статус "обмежено придатних до служби", зобов’язали знову пройти військово-лікарську комісію. Терміни стислі – до 5 червня 2025 року. Влада пояснює таке рішення чергами у ТЦК та перехідом ВЛК у цифровий формат. Які документи вимагатимуть, розповів старший сержант медичної служби Рівненського обласного ТЦК та СП Тарас Гусарук

Раніше чоловіки, яких визнавали "обмежено придатними", могли уникнути мобілізації, однак тепер ситуація змінилася. За словами представників ТЦК, ці категорії військовозобов’язаних потрібні для служби у тилових частинах, будівництва фортифікацій та забезпечення армії. Саме тому їх викликають на повторний медогляд.

Військовозобов'язані проходять ВЛК. Фото: youtube
Військовозобов'язані проходять ВЛК. Фото: youtube

Якщо раніше для проходження ВЛК треба було вистоювати довгі черги, то зараз процес намагаються спростити через застосунок "Резерв+". Через нього можна отримати електронне направлення, а висновки будуть доступні в особистому кабінеті.

Тим, хто не пройде повторну медкомісію вчасно, загрожують штрафи від 17 до 25,5 тисяч гривень. Але головне – без цього висновку чоловік автоматично залишається військовозобов’язаним і може бути викликаний до ТЦК для уточнення даних або навіть мобілізації.

Популярні новини зараз
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще

Медогляд. Фото: скрін youtube
Медогляд. Фото: скрін youtube

Перед проходженням медкомісії потрібно:

  • Оновити свої медичні дані у сімейного лікаря.

  • Здати всі необхідні аналізи.

  • Мати на руках направлення на ВЛК (у "Резерв+" або паперовий варіант).

  • Підготувати паспорт, військовий квиток, медичну картку та результати обстежень.

У разі великого напливу охочих пройти комісію влада обіцяє переглянути терміни, але гарантій немає. Представники ТЦК прямо заявляють, що "кожен день – це чиєсь життя", натякаючи на необхідність поповнення армії.

Нагадаємо, "Бусифікація" обертається провалом: нардеп розкритикував дії ТЦК

Раніше ми розповідали, що змінили правила інвалідності: хто отримає пожиттєву відстрочку від мобілізації в Україні

Також, мобілізація в Україні: за які порушення ТЦК блокує рахунки