В Україні продовжують діяти різні військово-облікові документи, зокрема й ті, що були видані ще за часів СРСР. Однак після змін у законодавстві один із них більше не вважається чинним.

В Україні продовжують діяти різні військово-облікові документи, серед яких є навіть ті, що були видані ще за часів Радянського Союзу. Проте, після змін у законодавстві один із цих документів більше не вважається чинним, і його власникам слід подбати про заміну.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube
Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Кожен громадянин, який підлягає військовому обліку, повинен мати відповідний документ. Залежно від віку, досвіду служби та статусу, існують такі основні види військово-облікових документів:

Популярні новини зараз
Слов'янський гороскоп на квітень 2025: на кого чекають несподівані зміни та доленосні зустрічі Українці не можуть розрахуватись у магазинах: ПриватБанк почав блокувати платежі Ситуація на межі колапсу: восени українці можуть залишитись без газу Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках
Показати ще
  • Приписне посвідчення – його отримують юнаки віком від 17 до 25 років. Цей документ підтверджує, що особа пройшла первинну постановку на військовий облік, однак ще не проходила службу.

  • Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного – надається громадянам, які досягли 25-річного віку, але не служили у Збройних силах України.

  • Військовий квиток – цей документ мають резервісти та військовозобов’язані, які проходили службу у ЗСУ або були звільнені в запас.

  • Тимчасова довідка замість військового квитка – її раніше видавали деяким категоріям громадян, проте саме цей документ втратив свою чинність після останніх змін у законодавстві.

    Оформлення документів у ТЦК / фото: скріншот інтерв'ю
    Оформлення документів у ТЦК / фото: скріншот інтерв'ю

На порталі «Юристи.UA» адвокат Юрій Айвазян пояснив, що тимчасова довідка, яка раніше видавалася замість військового квитка, після змін у військовому законодавстві більше не є дійсною.

"Тимчасові посвідчення і навіть військові квитки старого зразка, які були видані ще в СРСР, залишаються чинними. Однак тимчасова довідка вже не має юридичної сили, тому її власники повинні звернутися до територіального центру комплектування для отримання актуального документа", – зазначив Айвазян.

Якщо ви є власником тимчасової довідки, яка більше не дійсна, вам потрібно звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації. Там вам нададуть роз’яснення щодо подальших дій і, за необхідності, оформлять новий військово-обліковий документ.

Нагадаємо, мобілізація в Україні: що не може робити поліція у парі з ТЦК

Раніше ми розповідали, що втекти не вийде: для дезертирів та їхніх родин готують жорсткі обмеження

Також, обмежено придатних масово женуть на ВЛК: як не потрапити у мобілізаційні списки