Українці важко справляються зі своїми платіжками, але на їхні плечі можуть лягти ще й чужі комунальні борги. У яких випадках таке можливо, розповіли адвокати на порталі B2B Consult.

Непередбачені проблеми можуть виникнути після придбання житла на вторинному ринку. Однак це можливо у виняткових випадках і, знаючи деякі тонкощі, можна убезпечитися від чужих боргів за житлово-комунальні послуги.

Платіжки. Фото: скрін youtube
Платіжки. Фото: скрін youtube

Так, фахівці зазначають, що в Україні немає обов'язкової вимоги щодо довідки щодо відсутності заборгованості при продажу житла. Це означає, що є ризик купити квартиру з боргами.

Законодавством передбачено, що новий власник житла не зобов'язаний виплачувати борги попереднього власника, якщо суд не встановить, що таке зобов'язання він сам взяв на себе. Зазвичай це передбачено відповідним пунктом у договорі.

Популярні новини зараз
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку
Показати ще

Щоб уникнути "сюрпризів", адвокати радять уважно вивчити договір перед покупкою нерухомості, щоб заборгованість із комуналки не стала проблемою нового власника.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Якщо ж людина перестала бути власником житла, але на його ім'я продовжують надсилати платіжки та попередження про заборгованість, то вона не зобов'язана платити за послуги.

У такому разі слід направити постачальнику письмове звернення, в якому описати ситуацію, вказати дату продажу та пояснити, що борги накопичилися після цього. Також варто попросити змінити дані про споживача у системі, якщо новий власник не переоформив на себе особовий рахунок.

Раніше портал Знай повідомляв, працюватимете на одну лише комуналку: платіжки за опалення можуть зрости вдвічі.

Також наш портал інформував, оплата комуналки: яку допомогу можуть отримати українці, крім субсидії та пільг.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, хто з українців може не платити за комунальні послуги: адвокати дали роз'яснення.