Мінімальна зарплата в Україні давно не відповідає реальним витратам українців. Особливо це помітно на тлі зростання цін і нерівномірного підвищення доходів.

За словами голови Комітету економістів України Андрія Новака, реальні витрати людей давно перевищують офіційно встановлену "мінімалку". Він вважає, що для села базовий рівень зарплати має бути не нижче 12 000 грн, а в місті — хоча б 17 000–18 000 грн. Адже життя в мегаполісах дорожче — від комуналки до транспорту і харчування, пише i-ua.tv.

Новак звертає увагу, що попри те, що в Конституції прописана соціально орієнтована ринкова економіка, насправді вона існує лише на папері. Зарплати та пенсії зростають значно повільніше, ніж інфляція, через що більшість українців просто виживають. Водночас держапарат отримує регулярні надбавки, які значно випереджають реальну інфляцію.

Гроші. Кадр з ютуба
Гроші. Кадр з ютуба

Експерт вважає, що ситуацію не змінити без оновлення підходу до розрахунку споживчого кошика. Зараз у ньому закладено 365 позицій, але реально українці користуються 60–70 найменуваннями - їжа, ліки, транспорт, зв’язок, медпослуги. Саме ці витрати й варто враховувати, оцінюючи реальну інфляцію і встановлюючи рівень мінімальної зарплати.

Популярні новини зараз
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше Українцям перерахують субсидію: хто та чому отримає менше Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+"
Показати ще

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

На жаль, через те, що на росія у 2014 році розв’язала війну проти України, коли держава тільки почала ставати на ноги після розпаду СРСР, значна частина бюджету пішла не на соціальні потреби, а на оборону. Через це забезпечити справедливий рівень життя досі не вдалось.

Раніше ми повідомляли, підвищення мінімалки може обернутися катастрофою: українці стануть ще біднішими.

Передбачається поетапне підвищення мінімальної зарплати у квітні, у липні і у жовтні, - Катерина Котенкова - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, жити стане веселіше? Як в Україні з 1 квітня зміниться мінімальна зарплата?