В умовах затяжної війни питання мобілізації набирає нових обертів. Замість того, щоб підвищувати мобілізаційний вік, варто звернути увагу на тих, хто вже володіє зброєю та має відповідну підготовку, але роками уникає служби.

Таку думку висловив полковник ЗСУ, народний депутат Сергій Рудик в інтерв’ю "Телеграфу". На його переконання, мобілізація цих людей не лише посилить лави ЗСУ, а й дозволить проводити ротації у поліцейських бригадах.

Рудик наголосив, що держслужбовці, судді, прокурори та співробітники правоохоронних органів мають значний мобілізаційний ресурс, який досі не використовується повною мірою.

Нацполіція, фото: Facebook
Нацполіція, фото: Facebook

Популярні новини зараз
Частина пенсіонерів втратять пільги: хто та чому залишиться без допомоги Гороскоп на тиждень 31 березня-6 квітня для всіх знаків Зодіаку: шлях до шлюбу Овнів, витрати Раків та відмова Риб 300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Східний гороскоп на квітень 2025: випробування, зміни та нові перспективи для знаків
Показати ще

Проте особливу увагу нардеп звернув на Департамент поліції охорони Нацполіції, в якому працює близько 15 000 озброєних і навчених осіб.

"Вони їздять на службовому транспорті, одягаються за кошти держбюджету, виконують функцію охорони, яку спокійно можуть виконувати приватні охоронні фірми. Якщо ми допустили приватників на цей ринок, то хай вони займаються охороною, а державні силовики повинні йти захищати країну," — зазначив Рудик.

За словами депутата, серед поліцейських ще є запас міцності, що дозволяє знімати десятки тисяч людей для потреб оборони. Він навів приклад 12-ї бригади спецпризначення НГУ "Азов", яка формально має статус поліцейської, проте виконує бойові завдання на передовій.

Поліцейська форма,фото з вільних джерел
Поліцейська форма,фото з вільних джерел

"Це питання не лише справедливості, а й ефективності мобілізації. Ми не можемо ігнорувати величезний потенціал тих, хто володіє зброєю, але залишається у тилу."

Якщо ініціатива набере обертів, це може призвести до зменшення мобілізаційного навантаження на цивільне населення. Тобто військкомати можуть менше залучати тих, хто не має військової підготовки, і натомість призивати людей, які вже володіють зброєю та мають відповідні навички.

Нагадаємо, покарання для ухилянтів посилять: які заходи готують ТЦК

Раніше, повістки посипляться вже в квітні: тисячі працівників залишаться без захисту через нові вимоги до бронювання

Також, вибору не залишать: кого готують до мобілізації