З 1 березня для мешканців київських багатоквартирних будинків, де не створено ОСББ, зросли тарифи на керування житлом. Це означає, що звичайне прибирання дворів та інші комунальні послуги тепер коштують дорожче.

Як повідомляє директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко для ZN.UA, нові тарифи затвердили районні адміністрації Києва.

Керівники вибрали на конкурсах, але скрізь перемогли комунальні підприємства. Мешканцям без ОСББ нав'язують тариф без можливості вибору.

оплата комунальних послуг, скріншот з відео
оплата комунальних послуг, скріншот з відео

Ще у 2015 році у законі "Про ЖКП" прописали, що мешканці будинків мають самі обирати форму управління своїм житлом. Якщо ОСББ не створено, районна влада сама визначає керуючу компанію та тариф. В результаті більшість киян, які мешкають у будинках без ОСББ, просто поставили перед фактом.

Популярні новини зараз
Можуть мобілізувати попри бронь: про що не кажуть роботодавці Жінок змушують мобілізуватись, щоб чоловіки ховались вдома: "Мені важко повірити..." На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів
Показати ще

Якщо у вашому будинку немає ОСББ, переглянути тариф можна тільки через його створення. А якщо ні, то керуючу компанію (і ціну послуг) вам продовжать призначати "автоматично".

Оплата комуналки, фото: скріншот з відео
Оплата комуналки, фото: скріншот з відео

Хоча конкурс на вибір компаній, що управляють, пройшов офіційно, його деталі викликають багато питань. Головний із них – чому мешканцям просто оголошують новий тариф, навіть без обговорень?

Як він працює?

  1. Районні адміністрації оголосили конкурс на управителів для будинків без ОСББ.
  2. Переможцем став той самий комунальний ЖЕК, але тепер із новими тарифами.
  3. У кожному будинку висить оголошення із підсумковою ціною, але сам договір ніхто не бачив.

Оплата комуналки, кадр з відео
Оплата комуналки, кадр з відео

За законом вартість послуг повинна визначатися в ході переговорів після конкурсу. Однак на практиці тариф просто затверджують автоматично, не враховуючи думки мешканців. Більше того, у договорі мають бути критерії якості обслуговування та кошторис, але цих документів немає у відкритому доступі.

Після завершення конкурсів вони рекомендували керуючим компаніям не підвищувати тарифи до кінця воєнного стану. Однак ця рекомендація – не обов'язкова вимога, і зважаючи на все, комунальні підприємства продовжать робити все по-своєму.

Нагадаємо, Україна пройшла опалювальний сезон на межі, але наступний може стати ще складнішим

Раніше ми писали про те, комунальні служби нараховують зайві суми в платіжках: як повернути переплачені кошти

Крім того, кияни можуть подати заяву на матеріальну допомогу онлайн