Через війну мільйони українців були змушені виїхати за кордон, серед них – сотні тисяч дітей. Для них постає серйозна проблема адаптації до навчальних програм інших країн. Одним із можливих рішень є запровадження української мови як іноземної у шкільних програмах держав, що прийняли наших громадян.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що наразі ведуться переговори з міжнародними партнерами про можливість включення української мови до навчального процесу у школах. Це допоможе дітям зберегти зв’язок із рідною культурою та полегшить навчання, оскільки вони не будуть змушені опановувати складні предмети лише іноземною мовою.

Урок у школі, скріншот відео
Урок у школі, скріншот відео

Зараз за кордоном перебувають приблизно 340 тисяч українських школярів. Багато з них змушені вивчати мову країни перебування, а в деяких випадках – ще й російську. Включення української мови до навчальної програми дозволить розвантажити дітей і сприятиме їхньому комфортнішому навчанню.

Популярні новини зараз
Заплатите за всіх сусідів: "Київводоканал" терміново попередив споживачів Ваша пенсія може бути значно вищою: як змусити ПФУ доплачувати 1300 грн щомісяця Гороскоп на сьогодні, 20 квітня: неділя викликів і рішучості – кому посміхнеться удача, а кого чекають неприємні сюрпризи Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни
Показати ще

Українське МОН уже розпочало підготовку навчальних матеріалів, адаптованих для іноземних шкіл. Програма передбачає вивчення мови з основ, що дасть можливість не лише українським дітям, а й іноземцям ознайомитися з українською мовою та культурою.

Впровадження цієї ініціативи залежить від успіху переговорів із кожною конкретною країною. Однак позитивна реакція іноземних партнерів свідчить про великий інтерес до української мови, що може сприяти її міжнародному визнанню.

Нагадаємо, штучний інтелект перевірятиме шкільні підручники: що задумали в МОН

Раніше ми розповідали про мобільні телефони на уроках: освітянин виступив проти заборони гаджетів

Також, "Діти в 5 класі не те, що не вміють читати – не знають букв": як допомогти малюкам надолужити втрачене