Міністерство освіти і науки України планує докорінно змінити підхід до створення шкільних підручників. Одним із головних нововведень стане залучення штучного інтелекту для перевірки якості навчальної літератури. Цю ініціативу озвучила заступниця міністра Надія Кузьмичова під час засідання парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій.

За її словами, з 2026 року підручники перевірятимуть не лише експерти, яких будуть призначати випадковим чином, а й штучний інтелект. Таке рішення ухвалили після численних скандалів, пов’язаних із помилками у навчальних матеріалах та корупцією у сфері їх видання.

Проблема якості підручників в Україні загострилася у 2023 році, коли у навчальному посібнику з української мови для 7-го класу виявили карту країни без Криму. Цей випадок викликав суспільне обурення та змусив чиновників переглянути підхід до експертизи освітніх матеріалів.

Підручники - фото Гал-Інфо
Підручники - фото Гал-Інфо

Ще один гучний скандал пов’язаний із видавництвом "Атлант". Журналісти з’ясували, що ця компанія отримала понад 100 державних замовлень на 180 мільйонів гривень, причому більшість контрактів уклали без тендерів, а вартість підручників була завищена.

Популярні новини зараз
Продаж авто загонить у мінус: українців приголомшили новими вимогами - не зглянуться навіть на старі авто Українців масово готуватимуть до спротиву ворогу: запрацюють спеціальні центри Електроенергія б'є по кишені: чому тарифи в Україні більші ніж у Європі Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями
Показати ще

Через ці інциденти у Міністерстві освіти заявили про необхідність реформувати систему відбору підручників. Очільник відомства Оксен Лісовий зазначив, що Інститут модернізації змісту освіти, який відповідає за експертизу навчальних книг, потребує кардинальних змін.

Нагадаємо, "Діти в 5 класі не те, що не вміють читати – не знають букв": як допомогти малюкам надолужити втрачене

Раніше ми розповідали, що в Україні визначили найкращих учителів екологічної освіти: підсумки конкурсу «Урок з екологічного маркування»

Також, "Заочки" більше не буде: вища освіта зазнає кардинальних змін