Борги українців за комуналку досягли критичної точки, тож підприємства розпочинають активну боротьбу з неплатниками.

Наприклад, у Запоріжжі споживачі заборгували за опалення близько 2 мільярдів гривень, повідомляє Концерн "Міські теплові мережі".

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube
Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Побутових споживачів попередили, що борги за тепло власними силами не зникнуть і рано чи пізно наслідки наздоженуть кожного боржника.

Щоб уникнути проблем, домогосподарствам радять добровільно виплатити борги. Якщо ж фінансової можливості немає, то укласти договір про реструктуризацію.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 18 квітня: п'ятниця змінить плани – фінансові втрати та несподіваний шанс Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

"За умовами реструктуризації боргу узгоджується термін виплат – від 1 до 2 років, залежно від суми заборгованості. При цьому треба в повному обсязі сплачувати поточні нарахування", – попередили споживачів.

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube
Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

Якщо споживачі відмовляються від добровільної виплати боргу та не поспішають оформлювати реструктуризацію, то гроші може стягнути вже виконавча служба за рішенням суду.

"Якщо споживач має заборгованість за житлово-комунальні послуги і відмовляється сплатити її в добровільному порядку або укласти договір реструктуризації, то така заборгованість стягується в судовому порядку", - йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що судові витрати лягають на гаманець споживача, тому врешті доведеться заплатити більше, ніж заборгували.

Раніше портал Знай повідомляв, грошова підтримка: кому допоможуть погасити борги за комуналку, накопичені за час війни.

Також наш портал інформував, борги за комуналку: коли можливий арешт та примусова реалізація майна.

Крім того, ми писали, тарифні махінації: комунальники навмисно завищують платіжки – як з цим боротися.