Верховна Рада ухвалила закон, який оновлює підхід до оцінювання потреб осіб і сімей у соціальних послугах.

Тепер це робитимуть не лише соціальні працівники, а й інші професіонали – медики, педагоги, психологи та реабілітологи. Процес оцінювання триватиме до п’яти робочих днів з моменту звернення, пише "Судово юридична газета".

Працівники, які надають соціальні послуги, повинні мати професійну освіту та кваліфікацію, що підтверджується атестацією за стандартами Мінсоцполітики. Їхня підготовка та підвищення кваліфікації відбуватиметься у закладах освіти, які мають відповідні ліцензії, а також через тренінги та семінари.

Соціальна допомога, скріншот: YouTube
Соціальна допомога, скріншот: YouTube

До навчання можуть долучатися громадські, міжнародні та релігійні організації з досвідом роботи з вразливими групами населення. Особи, які доглядають за людьми з інвалідністю без статусу підприємців, також проходитимуть обов’язкову підготовку за рішенням Кабміну.

Популярні новини зараз
Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям Українці знову переводять годинники в березні: чому скасування літнього часу відкладається Українцям пригрозили величезними штрафами: за які документи доведеться відповідати фінансово Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Показати ще

Людина з інвалідністю
Людина з інвалідністю

Законом встановлено чіткі вимоги до компетентності працівників, а програми їхньої підготовки затверджуватимуть навчальні заклади. Зміни також торкнулися закону "Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю" – тепер оцінювання потреб цих груп враховуватиме їхню належність до вразливих категорій та життєві обставини.

Жінка з дитиною
Жінка з дитиною

Однак залишається незрозумілим, як ці нововведення вплинуть на тих, хто доглядає за рідними з інвалідністю.

Раніше ми повідомляли, субсидія на житло: кому покриють до 70% вартості оренди?

"Пакунок малюка" повернувся з грошима: як це полегшить життя молодим батькам у 2025 році - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, грошова підтримка для українців під час війни: як оформити виплату до 11 186 гривень?