Громадяни України, які законно отримали групу інвалідності, за жодних обставин не можуть бути примусово мобілізовані. Про це йдеться у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Громадяни з інвалідністю, незалежно від групи, не підлягають мобілізації. Водночас деякі такі особи можуть потрапити до лав ЗСУ.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Наприклад, українці з інвалідністю мають право підписати добровільно контракт із ЗСУ, за умови, що військово-лікарська комісія визнає їх придатними до військової служби. Зазвичай це стосується осіб з ІІІ групою інвалідності, які мають легкі форми захворювань.

При цьому громадяни, які мають тяжкі порушення функцій організму, не мають кінцівки, можуть бути виключені з військового обліку. У такому разі вони не зможуть вступити до лав ЗСУ навіть добровільно.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше Обвинувачуваний у держзраді Порошенко руками дружини намагається врятувати свої фірми та елітну нерухомість, - ЗМІ Lifecell запустив новий тариф з безлімітом та іншими "плюшками": скільки коштує "Без облав і засідок": нові правила мобілізації - де українці можуть не остерігатися ТЦК
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Варто врахувати інші нюанси. Зокрема, те, що осіб інвалідністю не завжди виключають із військового обліку, оскільки не всі проблеми зі здоров'ям означають повну непридатність до служби. Таким громадянам необхідно отримати законне відстрочення, подавши до ТЦК необхідний пакет документів.

Військовозобов'язаний з інвалідністю має певний ризик потрапити до армії, якщо проігнорує цей крок та не оформить відстрочення. Втім, на підставі наявності інвалідності він матиме звільнення з військової служби.

Раніше портал Знай повідомляв покарання за ігнорування "бойової" повістки: адвокат роз'яснив, якими будуть дії ТЦК.

Також наш портал інформував, чи можна оскаржити штраф, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК по повістці: адвокат радить готувати 600 грн.

Крім того, ми писали, штраф чи в'язниця? Що загрожує за відмову від добровільної ВЛК.