Уряд Нідерландів оголосив про нову стратегію щодо українських біженців, яка дозволить частині з них залишитися в країні навіть після завершення тимчасового захисту в березні 2026 року. Але подібна доля чекає не всіх.

Міністр у справах притулку Маржолейн Фабер повідомила про це у листі до парламенту, підкресливши, що пріоритет отримають ті, хто активно працює та сплачує податки.

Біженці, фото zakordon.24tv
Біженці, фото zakordon.24tv

Новий підхід передбачає надання звичайного дозволу на проживання для українців, які інтегрувалися в економіку країни. Це дозволить уникнути масового напливу заяв про притулок та перевантаження системи після 2026 року.

Влада прагне зробити перебування біженців максимально продуктивним для економіки Нідерландів, підтримуючи тих, хто реально робить внесок у розвиток країни.

Популярні новини зараз
Жінка відрізала чоловікові "горобчика" і змила в унітаз: розлютилася через його інтим з племінницею Хворіти стане недозволеною розкішшю: у лікарнях ввели платні послуги - кому готувати гаманці Працюй або голодуй: 60-річних українців поставили перед непростим вибором Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку
Показати ще

Опитування показують, що три чверті українців у Нідерландах не планують повертатися найближчим часом, а половина розглядає таку можливість лише після відновлення безпеки в Україні. Водночас уряд розробляє програми, що стимулюватимуть добровільне повернення українців, зокрема через навчальні курси, які допоможуть їм долучитися до відбудови батьківщини.

Біженці. Фото: скрін youtube
Біженці. Фото: скрін youtube

Подібні механізми вже діють у ряді інших країн ЄС. Наприклад, у Польщі українці можуть отримати 3-річний дозвіл на проживання, а в Австрії, Чехії та Румунії є спеціальні програми для тих, хто працює повний робочий день.

Міністр Фабер наголосила, що ця стратегія покликана не лише підтримати інтеграцію українців, а й створити умови для їхнього майбутнього повернення в Україну, коли ситуація дозволить.

Нагадаємо, безтурботному життю підходить кінець: як вибори у Німеччині вплинуть на долю українських біженців - прогнози невтішні

Раніше ми розповідали, що поляки вимагають припинити допомогу українським біженцям

Також, житло, гроші, пільги: які зміни чекають на біженців у Латвії, Швеції та Чехії