Майбутні політичні зміни у Німеччині можуть суттєво вплинути на життя українських біженців. Християнсько-демократичний союз (ХДС) та Християнсько-соціальний союз (ХСС), які мають високі шанси очолити новий уряд, пропонують жорсткі зміни у соціальній політиці. Головна мета — інтеграція українців у робочий ринок, а не життя за рахунок держави.

У передвиборчій програмі ХДС/ХСС одним із ключових пунктів зазначено: "Працевлаштувати українок і українців". Водночас пропонується різко скоротити соціальні виплати для новоприбулих українців. Замість чинної "допомоги для громадян" у розмірі 563 євро на місяць, їм планують виплачувати лише 460 євро. Але це ще не все: можуть бути скасовані оплата оренди житла та повноцінне медичне страхування. Гроші замінять на ваучери для купівлі продуктів та побутових товарів.

Українські біженці, фото nashemisto
Українські біженці, фото nashemisto

Консерватори обіцяють спростити процедуру визнання професійної кваліфікації та сприяти вивченню німецької мови на робочому місці. "Ми хочемо, щоб українці працювали й ставали незалежними від державних виплат", — пояснюють у партії.

Але це не найрадикальніша позиція. Правоекстремістська партія "Альтернатива для Німеччини" пропонує взагалі скасувати "допомогу для громадян" для українських біженців, зберігши для них лише право на роботу.

Популярні новини зараз
Березнева індексація їх не торкнеться: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення Гороскоп на 4 лютого: зірки пропонують оновити звички, що важливо пам'ятати Будуть мобілізовані до весни: хто не отримає відстрочки у лютому Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку
Показати ще

Не відстає й Вільна демократична партія, яка виступає за створення нового соціально-правового статусу для біженців. Вони наполягають, що соціальні виплати не повинні стимулювати міграцію.

Біженець. Фото: скрін youtube
Біженець. Фото: скрін youtube

Нова партія Сари Вагенкнехт також критикує високі витрати на "допомогу для громадян". Вона наголошує, що підтримка біженців підриває довіру німецького суспільства, закликаючи нарешті реалізувати пришвидшене працевлаштування українців.

Водночас Соціал-демократична партія та Зелені дотримуються м’якшої позиції. Вони закликають покращити інтеграцію біженців у ринок праці, але без скорочення соціальних виплат.

Наразі українські біженці отримують соціальну допомогу на рівні німецьких безробітних, що дозволяє їм орендувати житло та мати повноцінне медичне страхування. Однак після виборів ситуація може кардинально змінитися.

Нагадаємо, з 2025 року подорожі до Європи для українців стають платні: що таке ETIAS і як його отримати

Раніше ми розповідали, що лікуйтесь народними засобами, або вмирайте: Польща хоче позбавити українців медичної допомоги

Також, в Австрії українських біженців чекають масові перевірки: можуть втратити виплати