Українські громадяни, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення росії, можуть втратити право на безкоштовну медичну допомогу. Політична партія "Конфедерація" подала до Сейму законопроєкт, що передбачає скасування цього привілею для біженців, які не сплачують страхові внески.

Віцеспікер Сейму Кшиштоф Босак заявив, що нинішнє законодавство ставить українських біженців у привілейоване становище порівняно з іншими іноземцями та навіть деякими польськими громадянами.

"Важко знайти більший привілей, ніж доступ до всієї системи охорони здоров'я без сплати страхових внесків. Навіть польські безробітні повинні реєструватися в центрі зайнятості," — наголосив Босак.

медицина
медицина

За його оцінками, вартість медичних послуг для майже мільйона українців з початку війни може сягати близько мільярда злотих.

Популярні новини зараз
Квітневий перерахунок завершений: як зміняться пенсійні виплати Пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи Зайва вага може стати на заваді мобілізації: в яких випадках не беруть до армії Школярам зменшать час на відпочинок: чому літні канікули почнуться пізніше ніж зазвичай
Показати ще

Законопроєкт передбачає, що українці повинні будуть сплачувати внески на медичне страхування, як це роблять інші іноземці. У партії вважають, що це забезпечить справедливе ставлення до всіх громадян, які легально перебувають у Польщі.

Українські біженці. Фото: Кореспондент
Українські біженці. Фото: Кореспондент

Ініціатива викликала обурення серед правозахисників і частини польського суспільства. Вони нагадують, що українські біженці часто опинилися у Польщі через обставини, які не залежать від них.

Доля законопроєкту залежить від обговорень у Сеймі. Якщо документ буде ухвалено, це суттєво змінить умови перебування українців у Польщі.

Нагадаємо, в Австрії українських біженців чекають масові перевірки: можуть втратити виплати

Раніше ми розповідали, що в Україну хочуть завезти мігрантів з Бангладеш: ініціатива викликала обурення

Також, 800+ під загрозою: чому українцям у Польщі можуть відмовити у допомозі