В Україні змінюються правила мобілізації. Вже до літа 2025 року військовозобов’язаним не потрібно буде звертатися до територіального центру комплектування, де вони перебувають на обліку. Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

За її словами, нововведення дозволять військовозобов’язаним звертатися до будь-якого ТЦК, незалежно від місця реєстрації. Це значно спростить процес, адже раніше люди, які переїжджали в інші регіони, мусили повертатися за місцем обліку для проходження мобілізаційних процедур.

Крім змін щодо ТЦК, переглянуто й порядок проходження військово-лікарської комісії. До літа 2025 року українці зможуть проходити медичний огляд у будь-якому зручному закладі охорони здоров’я – державному чи навіть приватному.

ВЛК. Фото: скрін youtube
ВЛК. Фото: скрін youtube

«Ми повністю відв'яжемося від конкретних ВЛК. Людина зможе проходити медичний огляд у закладі, де їй зручно. Це можуть бути як державні лікарні, так і приватні клініки», – заявила Черногоренко.

Популярні новини зараз
Платіжка допоможе виграти суд: українцям підказали, як правильно зберігати квитанції Працювали все життя, а нарахують копійки: яку пенсію можна отримувати, маючи 30-річний стаж Мінус один головний біль: "Нафтогаз" анонсував важливі зміни Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші
Показати ще

Це означає, що більше не буде необхідності їхати в медзаклад за місцем реєстрації, чекати довгі черги або намагатися перевести медичні документи в інше місто.

Ще одна важлива зміна – повна цифровізація мобілізаційного процесу. Постанова про придатність або непридатність до служби більше не видаватиметься у паперовому вигляді.

Усі дані про результати медкомісії автоматично вноситимуться в електронні системи «Оберіг» і «Резерв+». Це означає, що військовозобов’язаний не муситиме особисто приносити документи до ТЦК – вони будуть одразу доступні посадовцям в електронному форматі.

Реєстр призовників, скріншот: YouTube
Реєстр призовників, скріншот: YouTube

«Тепер рішення про придатність чи непридатність людини буде передаватися через інформаційний обмін. Людина отримає статус без потреби повторного відвідування ТЦК», – пояснила Черногоренко.

Головна мета таких змін – спростити взаємодію громадян з військовими установами, усунути зайву бюрократію та мінімізувати черги в ТЦК та ВЛК. Однак поки залишається питання, чи зможе система працювати без збоїв.

Впровадження цифрової взаємодії та екстериторіального обліку значно покращить процес мобілізації. Однак українці вже стикалися з проблемами в електронних реєстрах, що може спричинити нові труднощі.

Нагадаємо, ТЦК не видають приписне: що робити військовозобов'язаному

Раніше ми розповідали, що ТЦК "пакує" інженерів та гальмує українські розробки безпілотників: "Нам просто глина"

Також, постановка підлітка на облік: чи мають право батьки супроводжувати дитину в ТЦК