В Україні територіальні центри комплектування (ТЦК) зобов’язані видавати приписне посвідчення не пізніше ніж через п’ять календарних днів після постановки громадянина на військовий облік.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак на практиці трапляються випадки затримок, через що громадяни можуть стикатися з труднощами, особливо під час отримання документів, необхідних для виїзду за кордон або працевлаштування.
Як пояснює адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA", у разі порушення термінів видачі приписного посвідчення громадяни мають право вимагати дотримання закону.
Перший крок у такій ситуації – письмове звернення до керівництва обласного ТЦК із вимогою надати документ у встановлені законом строки.
Якщо ж після цього ситуація не змінюється, юрист радить звертатися до Міністерства оборони України, яке має повноваження вирішувати такі питання. Чоловіки до 25 років не підлягають мобілізації, оскільки є призовниками, а не військовозобов’язаними.
Строковий призов у воєнний час не проводиться, за винятком тих, хто має офіцерське звання або достроково переведений у запас. Якщо приписне посвідчення затримують, варто знати свої права та діяти за законом.
Крім того, Знай.ua повідомляв, без досвіду в ЗСУ – ні посади, ні дисертації: ухилянтам закриють двері у соціум
Також наш портал інформував, мобілізувати пропонують за лотереєю: урівняє всіх у правах
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що як будуть мобілізувати 18-річних: депутат розповів про плани