В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Так, нещодавно стало ясно, що деякі військовозобов'язані можуть самостійно одержати направлення на ВЛК. Проте є категорії громадян, які можуть не йти на комісію, навіть якщо отримали повістку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнцям розповіли, в якому разі військовозобов'язаний може не бути за порядком денним на проходження медогляду.
Про це розповіли журналісти "Судово-юридичної газети".
Якщо людина отримала повістку (особисто або поштою) для проходження медкомісії, та у зазначений у порядку денний подав електронний запит на направлення до військово-лікарської комісії, то: передача такого електронного запиту автоматично вважається підтвердженням отримання паперового порядку денного.
При цьому військовозобов'язані та резервісти можуть не приходити на медогляд у ті дату та місце, які були зазначені у паперовому порядку. Про це йдеться у внесених до Порядку проведення призову громадян на військову службу щодо мобілізації змін (до постанови №560).
При цьому, коли створюється електронний напрямок на військово-лікарську комісію через Єдиний держреєстр, керівник ТЦК або начальник його відділу має підписати його електронним підписом того ж дня. Якщо потрібно, напрямок можна надрукувати на папері. У цьому випадку на роздрукованому документі обов'язково має бути QR-код, який можна відсканувати для перевірки інформації.
Є й інший варіант: військовозобов'язані та резервісти можуть самі виявити ініціативу та записатися на медогляд. Для цього достатньо подати заявку через особистий електронний кабінет у системі "Резерв+".
Якщо є законні підстави для проходження медогляду, і людина подала запит через систему, то направлення на військово-лікарську комісію має бути підготовлено протягом одного дня. При цьому використовуються дані з Єдиного державного реєстру. Готовий напрямок одразу відправляється в особистий кабінет людини у системі "Резерв+".
У напрямку на військово-лікарську комісію обов'язково вказуються два важливі пункти:
- інформація про відповідальність за ухилення від військової служби під час мобілізації, включаючи відмову від проходження медогляду;
- крайній термін, до якого потрібно пройти медогляд.
Окремо регулюється ситуація з добровольцями: якщо військовозобов'язаний чи резервіст сам вибрав військову частину і хоче служити там під час мобілізації, то направлення на медогляд йому видає командир цієї військової частини, або начальник центру рекрутингу Збройних Сил.
Важливий момент: як тільки напрямок з'явився в особистому кабінеті "Резерв+", він вважається офіційно отриманим військовозобов'язаним або резервістом.
Нагадаємо, кого з військовозобов'язаних випустять за кордон у 2025 році.
Раніше повідомлялося, без направлення від ТЦК на ВЛК не пустять: що потрібно знати обмежено придатним.
Також, когось із держслужбовців не мобілізують: оновлено перелік посад.