Українські біженці у Відні стикаються з новими викликами у отриманні базової допомоги. Соціальні служби посилили перевірки, що викликало хвилю занепокоєння серед переміщених осіб.

Керівниця відділу Фонду соціального забезпечення Відня (FSW) Мартина Плоховіц повідомила, що перевірки стали більш комплексними через випадки невідповідності правил отримання допомоги.

"Йдеться про кілька сотень випадків, які стосуються перебування за кордоном. Ми змушені тимчасово призупиняти виплати, поки не буде підтверджено реальну потребу", – зазначила Плоховіц в ефірі програми Wien heute.

Українські біженці / фото: Zaborona
Українські біженці / фото: Zaborona

Тепер одержувачі допомоги мають обов’язково реєструватися у службі зайнятості. Винятки передбачені лише для людей із віковими обмеженнями або тими, хто доглядає за іншими. З 14 000 українців, які отримують базову допомогу у Відні, близько 8 000 осіб – працездатного віку.

Популярні новини зараз
Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки Водіїв попередили про важливий документ: не подбаєте – готуйте валізу грошей Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи
Показати ще

Деякі біженці повідомляють, що не отримують допомогу з грудня, і змушені звертатися за безкоштовними продуктами та харчуванням у благодійні організації.
Для тих, хто орендує житло приватно, щомісячна підтримка на оренду становить 330 євро. На харчування та засоби гігієни дорослим виплачують 260 євро, дітям – 145 євро.

Перевірки триватимуть кілька тижнів, після чого виплати відновлять, якщо буде підтверджена реальна потреба. Водночас українська громада закликає місцеву владу враховувати складні обставини, у яких перебувають біженці, особливо сім’ї з дітьми.

Нагадаємо, штраф або депортація - іншого не запропонують: за що українці можуть серйозно "влипнути" в одній з країн ЄС

Раніше ми розповідали, що дітям у Польщі припинять платити допомогу через батьків: які вимоги треба виконати

Також, 800+ під загрозою: чому українцям у Польщі можуть відмовити у допомозі