У Польщі активно обговорюють можливість змінити правила надання соціальної допомоги на дітей у розмірі 800 злотих, відомої як програма 800+. Згідно з пропозиціями, отримувати виплати зможуть лише ті українці, які працюють і сплачують податки в Польщі.

Ідею підтримали впливові політичні діячі, зокрема мер Варшави Рафал Тшасковський, який назвав це рішення логічним і вигідним для країни. Також пропозицію схвалив голова партії "Право та справедливість" Маріуш Блащак, який ініціював відповідні поправки до закону.

Українські біженці, фото korrespondent
Українські біженці, фото korrespondent

На сьогодні програма 800+ охоплює кожну дитину до 18 років незалежно від доходу батьків, і її можуть отримувати як польські родини, так і українці, які знайшли притулок у Польщі. Водночас українські діти мають відвідувати польські школи, адже у разі порушення цієї вимоги виплати скасовуються.

У разі ухвалення змін, українські біженці, які не працюють або не сплачують податки, втратять право на отримання допомоги. Це стосується переважно тих, хто не інтегрувався в польську економіку або не оформив офіційне працевлаштування.

Популярні новини зараз
Пенсіонери з крихітними пенсіями продовжать злидарювати: чому індексація нічого не змінить Блокування вулиць та облави у балаклавах: які повноваження мають ТЦК при мобілізаційних заходах 6 500 гривень від держави: кому і як отримати допомогу цієї зими У пенсіонерів заберуть 3 місяці виплат: про що варто знати
Показати ще

Українські біженці. Фото: Кореспондент
Українські біженці. Фото: Кореспондент

На думку польських політиків, зміни допоможуть зменшити навантаження на бюджет, зберігаючи при цьому баланс між допомогою біженцям і потребами місцевого населення.

"Ми відкрили свої серця для українців, забезпечили їх житлом, медициною та освітою. Але настав час, коли ми очікуємо внеску в нашу економіку," – заявив Владислав Косіняк-Камиш, віцепрем'єр Польщі.

Нагадаємо, мільйони біженців будуть повертати до Україні: вже обіцяють "золоті гори"

Раніше ми розповідали, що поїхав додому по справах - назад вже не пустять: кому з українців Європа відмовить у праві на проживання

Також, українців "перетрясуть " в одній з європейських країн: кому час збирати валізи