Українцям, які заборгували за житлово-комунальні послуги, можуть заблокувати рахунки у банку чи навіть заарештувати майно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ яких випадках це можливо, розповіла начальниця юридичного відділу "Хмельницькводоканал" Надія Варченко у коментарі для видання Vsim.ua.
Якщо споживач тривалий час ігнорує рахунки за надані послуги, постачальник послуг може подати заяву до суду про примусове стягнення заборгованості.
При цьому сума боргу може бути різною. Є судові накази на стягнення зі споживачів, які не сплатили понад 99 000 гривень, а є й на зовсім скромні суми – від 1500 до 5000 гривень.
Коли суд видає судовий наказ, його рекомендованим листом надсилають боржнику. Споживач отримує його і може самостійно звернутися до підприємства та сплатити заборгованість. Якщо цього не відбувається, то документи повертаються до комунального підприємства, а далі передаються до виконавчої служби.
Вже в цьому випадку виконавча служба перевіряє реєстри, дивиться яке майно, які рахунки в банках має боржник і накладає арешт.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальні платіжки переслідуватимуть навіть за кордоном: хто ризикує "заочно" програти суд, незважаючи на відсутність боргів.
Також наш портал інформував, комуналка змушує українців ще сильніше затягувати пояси: які тарифи переписали.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, вода – тепер розкіш, а не базова потреба: нові комунальні тарифи змусять економити на кожній краплі.