Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Чимало пенсіонерів хочуть знати, чи справді пенсії зменшать майже на 25% і підвищення пенсії не проведуть без письмової заяви пенсіонерів?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяШокуючі заяви у Telegram-каналах змушують пенсіонерів хвилюватись. Що справді відбувається – на ці запитання відповів пенсійний експерт, журналіст Коробкін у новому відео на YouTube.
Шахраї не зупиняються у своїх спробах маніпулювати довірою людей. Щойно вщухли фейкові новини про підвищення пенсій, як у мережі почали поширювати брехливу інформацію про їхнє можливе зменшення.
Фейк про індексацію пенсій із 15 січня
Спочатку у популярних телеграм-каналах з'явилися новини про індексацію пенсій із середини січня. Інформація настільки швидко розлетілася, що її довелося заперечувати на офіційному рівні.
У Пенсійному фонді України (ПФУ) та Міністерстві соціальної політики наголосили: жодного рішення про підвищення пенсій поки що не прийнято.
Питання щодо індексації пенсій у 2025 році буде вирішено окремою постановою Кабінету Міністрів, а дати проведення таких змін ще не визначено.
Нова шахрайська схема: "зменшення пенсій через вік"
Поки уряд спростовував попередню вигадку, у мережі з'явився новий фейк: повідомлення про «перерахунок пенсій та зарплат за віковою системою» з 18 січня, згідно з яким виплати нібито зменшаться на 7-25% залежно від віку.
За цією схемою користувачів закликають "вибрати свою вікову категорію" або "дізнатися про свої зміни", натиснувши на посилання. Що відбувається після цього:
- У найкращому разі людина потрапляє на сторонній Telegram-канал, де мусить підписатися, але жодної інформації про пенсії там немає.
- У гіршому випадку посилання може бути пасткою для шахраїв, які матимуть доступ до персональних даних користувача або навіть до його банківських рахунків.
Як розпізнати фейк та захистити себе
У Пенсійному фонді наголошують:
Масові перерахунки пенсій здійснюються автоматично. Жодних заяв чи переходів за посиланнями пенсіонерам подавати не потрібно.
Вся офіційна інформація публікується на сайті ПФУ та його офіційних сторінках у соцмережах.
Також важливо уникати переходів за сумнівними посиланнями навіть якщо вони виглядають привабливо.
Попередження про шахрайство
Це не перший випадок подібних маніпуляцій. Ще в грудні було зафіксовано аналогічну схему, коли пенсіонерів закликали натискати на вигідні посилання. Шахраї продовжують експлуатувати довірливість громадян для власної вигоди.
Нагадаємо, на хліб з олією не вистачить: на яку пенсію можна заслужити при заробітку в 20 000 гривень.
Раніше повідомлялося, пенсію вважатимуть по-новому: про що треба знати.
Також, пільговий стаж скасують: нова реформа вплине на пенсію українців.