Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є важлива інформація. Багато пенсіонерів хочуть знати, що ж на нас усіх чекає в найближчому майбутньому, йдеться саме про розміри виплат.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВажливо розібратися одразу у кількох майбутніх змінах: бюджет країни, індексація, зміни за стажем та спеціальні пенсії.
Про це розповів журналіст, експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін у новому відео на YouTube.
Державний бюджет на 2025 рік
Верховна Рада остаточно ухвалила Закон про Державний бюджет на 2025 рік. Дива не сталося – прожитковий мінімум наступного року не зросте. Тому найменші пенсії та соціальні виплати, а також деякі надбавки до них поки що не зростатимуть. Принаймні до 1 березня, коли має відбутися індексація.
Індексація пенсій 2025 року
Щодо індексацій, то як уже зазначено, гроші на неї бюджетом передбачені. Навіть Президент України наголосив, що гроші на всі соціальні виплати наступного року є. Щоправда, не уточнюється, чи зможуть усе отримати ці виплати і чи буде достатнім розмір цих виплат, якщо прожитковий мінімум не зростає.
Це, між іншим, наголосив заступник голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк. За його словами, індексація у березні 2025 року запланована, що частково компенсує зростання споживчих цін.
Однак, незважаючи на зусилля уряду, значна частина пенсіонерів залишається у тяжкому фінансовому становищі і потребує подальшої підтримки. Він наголосив, що у 2025 році мінімальна пенсія становитиме 2300 гривень. А точніше 2361, т.е. е. ця сума залишається критично низькою, враховуючи темпи інфляції та зростання цін на основні товари та послуги.
Нещодавно перша заступник міністра соцполітики Дар'я Марчак повідомила, що розмір індексації наразі невідомий, тобто жодних обіцянок поки що не давала.
Зарахування закордонного стажу та пенсії за кордоном
Також Марчак повідомила, що до кінця року мають бути прийняті дві постанови Кабміну, які визначають новий порядок зарахування закордонного стажу та порядок проходження ідентифікації для тих пенсіонерів, які перебувають за кордоном. особами щороку до 31 грудня.
Рік минає, а порядок проходження такої індексації ще не ухвалено. Марчак запевнила, що порядок буде прийнято до кінця року, але щоб люди не хвилювалися, то проходження ідентифікації для тих, хто за кордоном, можуть відстрочити до кінця 2025 року, а не до кінця 2024 року. Щодо реформ, то проекту реформи пенсій з 1 липня поки що немає.
Реформа спецпенсій
До того ж до Верховної Ради наприкінці жовтня вже подали законопроект №12165, яким начебто пропонується зробити єдиний підхід для перерахунку спеціальних пенсій та дещо урізати пенсійні права прокурорам. Цей законопроект може дозволити Пенсійному фонду остаточно ігнорувати рішення Конституційного суду і в цілому зменшити можливість судів виносити позитивні рішення на користь пенсіонерів.
Водночас планується запровадити з 2026 року професійну накопичувальну пенсійну систему для високооплачуваних посад, які претендують на спеціальні пенсії, у тому числі для тих самих прокурорів, суддів, а також військовослужбовців та деяких інших категорій працюючих осіб.
"Але якщо вчитатися в законопроєкт самостійно, а не слухати його авторів, то все виглядає набагато гірше", - вважає експерт.
Нагадаємо, українці із зарплатою 20 000 грн не зведуть кінці з кінцями у старості: якою буде пенсія.
Раніше повідомлялося, заслужений відпочинок скасовується: українцям посилили вимоги до стажу – пенсії можна не дочекатися.
Також, в Україні пенсіонерам порадили забути про відпочинок, щоби було більше грошей: у чому суть.