Отримати другу вищу освіту в Україні можливо навіть без складання національного мультипредметного тесту, але така можливість стосується лише вступу на контракт. Якщо ж ви плануєте навчатися за бюджетні кошти, без НМТ обійтися не вийде.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВступники, які вже мають диплом бакалавра, магістра або спеціаліста, можуть здобувати другу освіту без НМТ, якщо вони обирають контрактну форму навчання. Для вступу їм необхідно скласти лише фаховий іспит, який проводиться в обраному закладі вищої освіти.
Однак для бюджетної форми НМТ залишається обов’язковим. Якщо у вас є результати НМТ за 2022, 2023 чи 2024 роки, ви можете використати їх для вступу у 2025 році.
Фаховий іспит є основним випробуванням для вступників на контракт. Він покликаний перевірити вашу здатність опанувати освітню програму обраної спеціальності. Іспит охоплює знання в галузі, яку ви обираєте для навчання.
Для підготовки варто звернути увагу на:
- Програми іспитів, які доступні на сайті обраного університету.
- Рекомендовану літературу, список якої також надає приймальна комісія.
Не менш важливим документом є мотиваційний лист, який має бути доданий до пакета документів.
Отримати другу вищу освіту можуть особи, які вже здобули диплом бакалавра, спеціаліста чи магістра. Крім того, можливість вступу мають студенти, які вже навчаються на першій спеціальності не менше року та вчасно виконують свій індивідуальний навчальний план.
Нагадаємо, 32 завдання за 120 хвилин: які випробування чекають абітурієнтів на НМТ цьогоріч
Раніше ми розповідали, що школи зачиняються, діти їдуть за кордон: освіта в Україні на межі краху
Також, шкільна освіта в Україні "вбиває" дитячі таланти: чому українські школярі не отримують знань