Адвокат Євген Филипець наголосив, що працівники, які хочуть зберегти свій статус броньованих від мобілізації, повинні перевірити, чи офіційно працевлаштовані.
Він зазначив, що роботодавці мають підтвердити, що їх підприємство є критично важливим для економіки або обороноздатності країни. Про це він заявив у програмі "Коментар" з Мартою Оліярник.

Євген Филипець, фото ФБ
Євген Филипець, фото ФБ

Филипець рекомендує до 4 лютого пройти ВЛК і привести свої документи у відповідність, адже для бронювання важливо перебувати в офіційних трудових відносинах з роботодавцем. Статус працівника можна перевірити через Пенсійний фонд України, зокрема, через онлайн-сервіси.
Щодо самого процесу бронювання, у червні 2024 року уряд дозволив бронювати працівників підприємств енергетики та ОПК. У липні запустили послугу електронного бронювання через Дію, яка наразі доступна тільки для критично важливих підприємств, але планується її розширення.

ВЛК, скріншот: YouTube
ВЛК, скріншот: YouTube

З 1 грудня 2024 року бронювання здійснюється виключно через цей сервіс. Кабмін також змінив правила перебронювання працівників через "Дію", що дозволяє скоротити час на обробку запитів.

Раніше ми писали про те, що українців мобілізують у 4 хвилі: як розприділяють чоловіків

Крім того, Знай.ua повідомляв, військовий розповів, чи позбулася за роки війни українська армія радянщини: «Вони копіюють цю систему»

Популярні новини зараз
Мобілізація заброньованих: коли ТЦК застосує винятки Розділити двієчників та відмінників: навчання школярів пропонують радикально змінити Дадуть по 7500 грн на кожного малюка: родинам з дітьми почали виплачувати нову грошову допомогу Залишилась без Максима Галкіна та дітей: Аллу Пугачову сім'я покинула одну на Кіпрі
Показати ще

Також наш портал інформував, неявка у ВЛК для "обмежено придатних": адвокат про строки та чи очікувати штраф наступного дня

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що мобілізація без ВЛК: кого одразу відправлять служити